09.09.2019

«Голос»: Верховна Рада має визначитись із участю або неучастю України у ПАРЄ

Верховна Рада України повинна якнайшвидше розглянути питання участі або неучасті української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи. З нагадуванням про це звернувся до голови парламенту на погоджувальній раді 9 вересня голова фракції «Голосу» Сергій Рахманін.

Він наголосив, що участь у ПАРЄ є обов’язком України, і повідомив, що актуальність питання зросла після нещодавньої координаційної зустрічі депутатів Польщі, Литви, Латвії, Естонії, України, Грузії, Швеції та Великої Британії.

«Після зустрічі, яка відбулася у Ризі, пішли сигнали від наших партнерів — країн Балтії, Грузії, Данії, Великобританії, Швеції, які готові зробити певні кроки, консолідовані з нами, але чекають від нас чіткого сигналу, якою буде наша подальша дія. Позаяк визначати це нам, я попросив би, щоб це питання все-таки було розглянуто на сесії Верховної Ради», — закликав Рахманін.

Серед нагальних питань він назвав також законопроект про криміналізацію несанкціонованих перемовин з представниками країни-агресора, який підготовлено і буде подано депутатами фракції.

«Щоб і громадяни України, і ми як Верховна Рада, яка, як відомо, формує засади зовнішньої і внутрішньої політики, мали уявлення про чітки межі компромісів, на які держава готова піти у розв'язанні цієї дуже складної проблеми», — наголосив Рахманін.

Він додав, що пріорітетними також є вже зареєстровані «Голосом» законопроекти №2034 про реформування парламентської системи; №2090 про реформування системи спеціальних органів, зокрема реформу СБУ, яка також є обов'язком, який Україна добровільно взяла на себе перед західними партнерами, і прямою вимогою закону про національну безпеку і оборону від 2018 року; та №2089 про полегшення доступу громадян України до лікарських засобів.