Критичні питання порядку денного парламенту — кандидатури на керівників СБУ та Генпрокуратури, — Андрій Осадчук

Критичні питання порядку денного парламенту — кандидатури на керівників СБУ та Генпрокуратури, — Андрій Осадчук

Верховна Рада має якнайшвидше призначити очільників в СБУ та Генпрокуратуру, адже практика керівництва тимчасово виконуючими обовʼязки керівників цих відомств завжди веде до падіння ефективності роботи цих відомств, що в часи великої війни є прямою загрозою національній безпеці. Таку думку висловив перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, народний депутат «Голосу» Андрій Осадчук.

«Критично важливо заповнити вакантні посади генпрокурора і керівника СБУ. Адже під час війни за жодних обставин не можна залишати ці відомства без повноцінних керівників. Деякі аспекти українського законодавства уповноважують саме керівника вчиняти ті чи інші дії, а не тимчасового виконувача обовʼязків. Ключові правоохоронні органи мають точно знати, хто їх лідер», — пояснює народний депутат.

Зокрема, це стосується питання призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«На жаль, поки ми не знаєм, хто пропонується на посаду очільника Генпрокуратури. Без нього зараз неможливо юридично бездоганно завершити процедуру призначення керівника САП. Ми понад півтора року мучилися з призначенням керівника САП, зараз ми зобовʼязані забезпечити бездоганну юридичну процедуру, щоб усунути будь-які сумніви щодо легітимності його призначення і подальшої його діяльності», — наголошує представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини