Парламент зробив ще один крок до відновлення співпраці з МВФ, але цього недостатньо, — Ярослав Железняк

Парламент зробив ще один крок до відновлення співпраці з МВФ, але цього недостатньо, — Ярослав Железняк

Верховна Рада сьогодні ухвалила три з чотирьох банківських законопроектів, які необхідні для відновлення співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредиторами. Втім, це лише один крок, якого недостатньо, щоб фінансові партнери продовжили співпрацю з Україною. Про це заявив голова фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Не секрет, що одна з ключових вимог МВФ до України — забезпечити незалежність Нацбанку. Цілком нормальна вимога, корисна для української економіки. Тому сьогодні в першому читанні за основу проголосували три з чотирьох законопроектів для виконання цієї вимоги — про зменшення тиску на менеджмент регулятора та можливість НБУ не підтримувати економічну політику уряду (№5850), про скасування вимоги до НБУ обов’язково перераховувати прогнозну суму прибутку до держбюджету (№5853), про обмін інформацією щодо рахунків нерезидентів для валютного нагляду (№5851)». Всі ініціативи ще будуть доопрацьовуватися до другого читання», — пояснює Ярослав Железняк.

Втім, це лише один маленький крок для продовження співпраці з МВФ та іншими кредиторами. Україна ще повинна виконати вимоги щодо реформи правоохоронних органів, збереження антикорупційної інфраструктури, зменшення дискримінації та продовження реформи корпоративного управління.

«З того, що парламент ще повинен прийняти для відновлення програми з МВФ та отримання наступного траншу, залишаються законопроект про реформу СБУ №3196, про призначення директора НАБУ №5459-1 та продовження реформи корпоративного управління №5593-д. Від реалізації цих кроків та рішення МВФ залежать і інші міжнародні фінансові кредити, зокрема 600 млн євро макрофіна ЄС, дедлайн для якого спливає 14 вересня», — зазначив нардеп.

Підписуйся на нашi

ще новини