02.12.2019

Партія «Голос» вимагає повторного розгляду проекту закону, який знизить ціни на ліки, і через який депутаткам погрожували

Цей законопроект минулого тижня не підтримав профільний комітет Верховної Ради через тиск та погрози фізичної розправи від представника фармацевтичної індустрії та екс-радника Міністра охорони здоров’я Олександра Чумака. Представник фармацевтичного бізнесу, присутній на засіданні комітету безпосередньо під час розгляду питання, погрожував народним депутаткам України Ользі Стефанишиній та Олександрі Устіновій, в буквальному сенсі обіцяючи «відбити бошки».

«На засіданні комітету з питань охорони здоров’я нації представник фармацевтичної індустрії погрожував життю і здоров’ю представниць нашої фракції Олександри Устінової та Ольги Стефанишиної. Були написані відповідні заяви до прокуратури. Я сподіваюсь, що цей правоохоронний орган проведе належне розслідування і цій обставині буде надано відповідну оцінку. Ми наполягаємо на тому, щоб ця особа більше ніколи не була допущена на засідання комітету. По-друге, ці обставини мають стати предметом розгляду регламентного комітету. А також, зважаючи на те, що законопроект 2089 наших депутаток, який розглядався на комітеті за несприятливих обставин, під тиском, і комітет не рекомендував його розгляд до першого читання, ми наполягаємо на тому, щоб ближчої середи 4 грудня комітет повторно розглянув цей законопроект і рекомендував його до розгляду в залі Верховної Ради», – заявив голова фракції «Голосу» Сергій Рахманін сьогодні на погоджувальній раді у парламенті.

Довідково: Законопроект 2089 покликаний усунути патентні монополії – так звані «вічнозелені» патенти, а також вводить паралельний імпорт для лікарських засобів. Такі механізми дадуть можливість знизити ціни на ліки в Україні – як для державних закупівель, так і для аптек. Зниження цін на ліки для українців – один з найважливіших чинників, який сьогодні прямо впливає на добробут людей та виконання обіцянок партії нашими виборцям.

Продовжуємо працювати. Підписуйся на наш Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, YouTube та Viber.