росія використовує голод як нову геополітичну зброю, — Кіра Рудик

росія використовує голод як нову геополітичну зброю, — Кіра Рудик

Блокування українських портів — це ще одна путінська гра проти цивілізованого світу. Адже продовольча криза може підштовхнути до хаосу та політичної нестабільності низку країн Африки та Азії, що призведе до руйнівних наслідків для європейських та американських партнерів України. Таку думку висловила лідерка партії «Голос» Кіра Рудик.

«росія проводить цілеспрямовану політику, щоб дестабілізувати світовий продовольчий ринок. В-першу чергу, це вже веде до здорожчання зернових на світових ринків. Друге — відбудеться тимчасовий перерозподіл потоків продовольства і утвориться ризик фізичного голоду. Третя загроза, що прямо випливає з перших двох — економічна та політична дестабілізація найбідніших країн. Четверте — нова міграційна криза», — наполягає народна депутатка.

Україна робить все можливе, щоб відновити експорт своїх зернових через Румунію та Польщу, але ці країни не можуть закрити всі логістичні потреби українського аграрного сектору. Крім того, через військові дії не буде оброблено від 20 до 30% української землі, що зменшить очікуваний урожай наступного аграрного сезону.

«Український народ готовий допомогти світу уникнути мільйонів смертей та десятків мільйонів постраждалих від нестачі їжі. Саме тому для найскорішого захисту світу від загрози голоду треба організувати гуманітарну місію з розблокування українських портів та охорони кораблів з українським зерном.

Паралельно з захистом українського продовольчого експорту Україні необхідно надати більше важкого озброєння та інших ресурсів для того, щоб якомога скоріше подолати російського агресора, змусити його залишити українську землю. Це дозволить не тільки припинити геноцид українського народу, але й забезпечить спокійне життя без ризику голоду для світу», — підкреслює лідерка «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини