Українське «ноу-хау», яке не працює, — Кіра Рудик про «закон про олігархів»

Українське «ноу-хау», яке не працює, — Кіра Рудик про «закон про олігархів»

Замість використовувати успішний і перевірений досвід реальної боротьби з олігархами інших країн, Україна вирішила йти особливим шляхом, який не матиме результату. Так лідерка партії «Голос» Кіра Рудик коментує ігри влади із так званим «законом про олігархів».

«Чи було десь в світі таке ноу-хау, як вибірковий закон проти олігархів, який каже, що президент та РНБО будуть обирати, хто є олігархом, а хто ні і змушувати тих позбуватися медіа? Ні, це наш український винахід. Тобто увесь світ каже, що є адекватні, ефективні способи: антимонопольний комітет, податкове законодавство, зміни до державного корпоративного управління. Це все в Україні є. Питання лише, чи ефективно це працює», — наголошує народна депутатка.

Чого українській владі справді бракує для боротьби з олігархами, — це політичної волі цю боротьбу почати і довести до кінця.

«У нас не вистачає цієї найсмачнішої штуки — політичної волі. А закон проти олігархів — це дуже гидкий і спотворений спосіб проявити цю політичну волю. Коли замість того, щоб створювати рівні правила для всіх, президент пише правила під себе і запускає закон, який дозволяє йому по суті сідати з олігархами за стіл перемовин і казати їм «Доброе утро!», — обурюється лідерка «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини