Влада формує не міжнародний імідж України, а чергову картинку для внутрішнього споживача, — Зоя Ярош

Влада формує не міжнародний імідж України, а чергову картинку для внутрішнього споживача, — Зоя Ярош

Україна перестала формувати порядок денний на міжнародній арені. Нас вже не так чутно в ООН і ПАРЄ. Ми скотилися до того, що розбираємося, фактично, в кухонних справах. При цьому, президент не вибудовує міжнародний імідж держави, а намагається зімітувати прийнятну «картинку» роботи для своїх виборців, підкреслила депутатка «Голосу» в Київській міській раді Зоя Ярош.

«Ми загрузли у своїй внутрішній кухні, у розподілі якихось внутрішніх посад, то відступаємо, то наступаємо. Ніби не знаємо, куди рухатись і що робити. Українська влада не показує свої чіткі наміри, не дає чітких посилів міжнародним партнерам, і тому як держава починає виключатися з міжнародного переговорного процесу. Саме тому не відбулася зустріч Зеленського та Байдена», — вважає Зоя Ярош.

Дуже показова ситуація з телефонною розмовою Зеленського і Байдена. Про це говорили багато і гучно, а зрештою були змушені коригувати реліз на сайті президента після спростування його змісту американцями.

«Влада не формує імідж, а формує гарну картинку для внутрішнього споживача. Щоб показати українському народу, що нібито президент працює, нібито він щось там формує та відстоює. Але нагадаю, основна задача президента – це міжнародна, зовнішня політика. Натомість, на міжнародній арені, ми вже не суб’єкт, а об’єкт. І розмовляють про нас вже без нас», - додала депутатка.

Ще рік тому Сенат схвалював санкції щодо Північного потоку-2, але вже у травні цього року вони знімаються. За повідомленнями американської сторони, Україну про це повідомляли, проте відповіді не було. Тільки тепер почалися якісь дії нашого МЗС, хоча це мало би бути набагато раніше.

«Всі ці речі завжди пов’язані. Ми пам’ятаємо важкі перемовини про укладання транзитного контракту, який діє зараз. Він був укладений до 2024 року, і Україна отримує 2 млрд доларів на рік від цього контракту. Ми отримуємо кошти в якості позик під дуже високі відсотки через відсутність реформ. А з чого ми будемо ці кошти віддавати, коли Україна втратить ці прибутки в 2 мільярди?», - коментує Зоя Ярош.

Більше того, після того, як ми втратимо транзит, треба буде самотужки утримувати газотранспортну систему, витрачатись на це. Тобто, держава не тільки втратить плюс – ще й отримує абсолютно відвертий мінус. Ще й маючи велику кількість кредитів. В 2024-му році ми можемо опинитися в ситуації, коли доведеться буквально просити Росію дати нам частину транзиту, але про це зараз ніхто не говорить.

Партія «Голос» наголошує на необхідності зміни підходів до формування партнерства зі США. Ми маємо бути послідовними і відповідальними союзниками, тоді зможемо розраховувати на те саме у відповідь.

Підписуйся на нашi

ще новини