Влада зобов'язана відкоригувати стосунки з Білоруссю, це — питання національної безпеки, — Інна Совсун

Влада зобов'язана відкоригувати стосунки з Білоруссю, це — питання національної безпеки, — Інна Совсун

Кремль та самопроголошений президент Білорусі збираються підписати пакет «дорожніх карт» для спільної інтеграції. Йдеться про створення об'єднаного ринку газу, нафти, нафтопродуктів та електроенергії в рамках Союзної держави. А також про єдину макроекономічну політику, інтеграцію платіжних систем, поглиблення співпраці в митній і податковій сферах. Це чергове нагадування для української влади про те, що стосунки з Білоруссю необхідно відкоригувати. Про це повідомила народна депутатка від партії «Голос» Інна Совсун.

«Путін обіцяє озброїти Лукашенка новими літаками, вертольотами та засобами протиповітряної оборони. А протяжність кордону між Україною та Білоруссю, нагадаю, 1 084 км. Рівень його захищеності — мінімальний. Ми рік спостерігаємо неадекватну поведінку режиму Лyкaшeнка, зростання peпpeciй всередині Білорусі та нарощування агресивної риторики щодо України. Проте ми не бачимо жодних дій з боку владної команди, жодної реакції на дедалі більшу загрозу. Українські органи влади продовжують співпрацювати з Білоруссю так само як і раніше, без жодних коректив», — зазначила Інна Совсун.

Влітку я дізналася про прагнення СБУ вислати до Білорусі громадянина Білорусі. Планували зробити це на основі інформації від KДБ Білорусі про нібито «неблагонадійність» тієї людини. Тоді я надіслала депутатські запити до СБУ, МВС та Генпрокуратури, щоб дізнатися, чи триває співпраця України з Білоруссю. Відповідь — «так, співпраця здійснюється відповідно до угод укладених десь на початку 1990-х».

Вочевидь, припинення будь-якої комунікації та подекуди і взаємодії було би хибним кроком, проте щонайменше коригування цієї взаємодії давно повинно було б відбутися. Співпраця у розслідуванні кримінальних злочинів має залишатися, проте у питаннях політичних переслідувань будь-яка взаємодія має припинитися.

«Я сподіваюся, що хоча б очевидне об’єднання зусиль Пyтiна та Лукашенка змусить українську владу почати активні дії в цьому напрямку», — резюмувала Інна Совсун.

Підписуйся на нашi

ще новини