Наталія Піпа

Член команди партії «Голос»

#

Член команди партії «Голос»

Округ №115 місто Львів

П’ять років тому Наталя Піпа побачила, як забудовник руйнує сквер біля її будинку – на його місці мав вирости торговий центр. Разом із сусідами почала боротьбу. Сихівчани не лише зупинили незаконну забудову скверу, а й створили чудове місце для сімейного відпочинку. Так народилася громадська організація «Кращий Сихів», яка втілює багато позитивних змін. За цей час Наталя переконалася: спільнота однодумців може все. І мріє, щоб такою спільнотою були мешканці Сихова, Львова і цілої України.

У «Джерелі» зрозуміла силу співпраці.

Я народилася у Львові, закінчила 8-му спеціалізовану німецьку школу. Маю диплом зі спеціальності «Економічна кібернетика» ЛНУ імені Івана Франка. Закінчила магістерську програму з управління неприбутковими організаціями УКУ. Працювала страховим брокером у компанії «Експерт», фандрейзером у навчально-реабілітаційному центрі «Джерело». У страхуванні навчилася розуміти потреби різних людей, у «Джерелі» осягнула силу співпраці. «Пласт» навчив бути відповідальною за себе й інших.

Філософія у стилі еко

У мене двоє синів. У нас екородина. Ми з дітьми так часто гуляємо парками, лісами, що сприймаємо природу як невід’ємну частину життя. Останнім часом ходимо слухати птахів. За їхнім співом я можу розпізнати, що пташки роблять у певний момент, який у них настрій. Це багатоголосся надає емоційну рівновагу, надихає. А водночас змушує задуматися, як ми співіснуємо зі світом природи, як використовуємо дані нам ресурси, як дбаємо про сталий розвиток. Ми випиваємо йогурт за кілька хвилин, а пляшечка з-під нього буде розкладатися 1000 років. Що можемо змінити? Сьогодні треба вирішувати не просто проблему утилізації сміття, а змінювати філософію - продукувати його менше і більше сміття переробляти.

Люди підхопили нашу ініціативу

Історія Скверу Гідності почалася у травні 2014-ого, коли перед школою №98, між 105 і 109 будинками на пр. Червоної Калини поставили паркан. Хотіли звести 4-поверховий торговий центр без дотримання будівельних норм. Але на цьому місці здавна був сквер! Де нам гуляти з дітьми? Вже наступного дня ми писали звернення до прокуратури, депутатів. Чотири рази пікетували міську раду, мали 10 судових процесів, але домоглися зупинення будівництва. Це була наша перша серйозна перемога. Друга – ще важливіша. На місці, де мав вирости торговий центр, ми створили громадський простір, добилися статусу скверу – тут вже нічого не збудують. Добрий приклад заразний. В сусідньому дворі теж з’явилися нові клумби та лавки.

Від того часу ГО «Кращий Сихів» долучилася до оновлення парку ім. Івана Павла ІІ, реконструкції площі Довженка, скверу на вул. Вашингтона. Ми ініціювали стратегію розвитку Сихова до 2027 року, її прийняв виконком. І тепер, коли я прошу в голови адміністрації зробити пандуси біля поліклініки, то точно знаю, що це буде. Я знаю, що має з’явитися 1 громадський простір на рік. У міській раді визначено, хто за це відповідає. Маємо пильнувати, щоб виконувалося.

Ми у «Кращому Сихові» готові масштабувати зміни на весь Львів і на країну. Бо якісних змін потребують всюди: українські міста потребують комфорту, екоініціатив, вирішення проблем зі сміттям, продуманої, а не хаотичної забудови міст, порятунку парків і скверів. У «Кращому Сихові» я навчилася знаходити способи ці зміни втілювати.

Чому мені варто повірити?

Я з Сихова

Живемо з чоловіком і 2 синами в одній з багатоповерхівок. Тут мої діти ходять у садочок і школу. Я їжджу тими самими маршрутками і трамваєм, що й ви.

2. Я зробила все, що обіцяла.

3. Я не пройшла у міську раду у 2015-му, але щодня працювала на Сихові. Ви бачили усе, що ми з командою «Кращого Сихова» робили кожного дня.

4. Я готова до того, що легко не буде.