Національний план «Голосу» на 2021 рік
29 січня на з'їзді партії «Голос» її голова Кіра Рудик представила Національний план на 2021 рік. Ми будемо працювати над посиленням національної безпеки, боротися з коронавірусом, відновлювати економічне життя в країні та працюватимемо над впровадженням українського «зеленого курсу».
Партія «Голос» вже виконала третину своїх програмних обіцянок. Ми захищаємо цілісність антикорупційної системи від нападів корумпованих депутатів та суддів. Ми ухвалили закон «Про оборонні закупівлі» і контролюємо як він впроваджується. Депутати «Голосу» підготували і добилися ухвалення закону, який підвищує безпеку та якість донорської крові.
Ми добилися внесення змін в закон про ринок землі, обмеживши площу земельних ділянок, які можна придбати в одні руки та добилися заборони на продаж представникам країни-агресора. Ми працювали над змінами в митниці і податковій, але вони виявилися непотрібними цій владі.
Це пріоритетне завдання і для влади, і для опозиції. Ми не лише критикуємо владу за бездіяльність, але й пропонуємо рішення. Наприклад, «Голос» презентував план вакцинації раніше за МОЗ.
Ми доведемо судову реформу до кінця. Адже без чесних судів в нас не буде розвиватися економіка. Бо ніхто не буде готовий вкладати гроші в країні, де одним рішенням корумпованого суду можна відібрати бізнес, який будувався роками. Ми будемо працювати над покращенням бізнес-клімату в країні. А українська економіка має технологізуватися та екологізуватися. Ми будемо створювати стимули для бізнесу, щоб він йшов в ногу із часом.
Росія зі сходу та Криму не піде сама — тож маємо змусити. Ми маємо вибудовувати міжнародну коаліцію для тиску на Кремль, щоб у Москві дорого заплатили за окупацію території України й звільнили наших людей і наші землі. Ми маємо посилювати нашу безпеку: розвивати співпрацю з США та Великою Британією і активно працювати над вступом у НАТО.
Ми маємо жити у країні, де можна дихати чистим повітрям, а не смогом. Ми маємо жити у країні, де можна пити чисту воду, а не сумніватися у тому, що тече з-під крану. Для нас важливе впровадження українського «зеленого курсу», за якого бізнес дбає не тільки про надприбутки, але й про відповідальне виробництво, яке не створює загрозу для життя людей. Довкілля – це про якість життя – нашого і майбутніх поколінь. Екологія не має фінансуватися за залишковим принципом. І «Голос» над цим працює.
Ми заберемо в силовиків не характерні для них повноваження. Економічними злочинами має займатися виключно Бюро економічної безпеки.
«Голос» виступає за амністію капіталів. Бізнес, який виводив гроші в офшори, зможе легалізувати ці кошти, сплативши відповідний податок. Чиновники і криміналітет цього зробити не зможуть.
Бюджетне планування дозволить ефективніше витрачати гроші та грамотно планувати довгострокові проекти.
Ми маємо знизити податок на працю, що дозволить значну частину зарплат вивести з тіні. Щонайменше по 2% від податку на доходи фізичних осіб та від ЄСВ мають іти на персональні пенсійні рахунки.
Енергоефективність зменшить не тільки суми в платіжках, але й викиди генеруючих компаній (тепло, газ, електроенергія)
«Голос» виступає за розвиток зеленого транспорту вже зараз, щоб через 10 років Україна не перетворилася на звалище бензинових і дизельних авто.
Відновлювальні джерела енергії мають бути пріоритетними.
Ми має контролювати, яким повітрям дихаємо. Тому «Голос» виступає за створення системи моніторингу якості повітря.
Правоохоронці повинні бути не загрозою для людей/бізнесу, а їхніми захисниками. Для цього потрібна повноцінна реформа.
Оновлення судів – це вимога не тільки бізнесу та міжнародних партнерів, але й звичайних українців, більшість яких не довіряє суддям. «Голос» доб’ється реального, а не фейкового оновлення судів.
Ми за системну, поступову зміну Конституційного суду через прозорі конкурси. Бо неконституційні бліцкриги від влади тільки погіршать ситуацію.
Антикорупційні органи мають робити свою роботу, а не боротися за незалежність від влади. Ми не допустимо згортання антикорупційної реформи.
«Голос» єдиний презентував чітке бачення, що Україні слід робити, щоб Росія пішла зі Сходу та Криму. Стратегію холодної деокупації можна доопрацьовувати та адаптувати до нових обставин, але цей документ може і має стати базою.
Ми будемо контролювати реформу оборонно-промислового комплексу, бо це неприйнятно, коли провалюється оборонне замовлення в країні, яка воює.
Ми працюємо над тим, що в нашій армії поступово впроваджували стандарти НАТО.
Служба безпеки України має стати класичним контррозвідувальним органом. Економічні злочини та слідство не робота для СБУ.
Ми доб’ємося ухвалення законопроекту «Голосу» про якісні підручники, бо наші діти не мають вчитися за книжками, де написано, що сіль лікує рак.
Пандемія коронавірусу показала, що Україна не готова до дистанційного навчання. «Голос» наполягатиме, щоб уряд виділив гроші для цифровізації освіти.
Реформа профільної школи – обов’язкова. Діти мають ще в школі здобувати навички, які вони хочуть розвивати після здобуття середньої освіти.
Ми будемо боротися з плагіатом. «Голос» зареєстрував і доб’ється ухвалення законопроекту, який не дозволить плагіаторам обіймати посади в Кабміні та посади ректорів в університетах.
Місцеві ради мають стати прозорими. Відповідні законопроекти «Голосу» вже в раді і обов’язок парламенту посилити відповідальність за приховування інформації.
Децентралізація запрацювала на повну, але є реформа місцевого самоврядування не завершена. Ми маємо зробити прозорим керівництво майном громади, посилити такий інструмент як ДФРР.
Ми наприкінці минулого року захистили місцеві бюджети, зберігши для них акцизний податок. Бажання Мінфіну знайти гроші для бюджету не має вбивати реформу децентралізації.
Вакцинація допоможе знизити захворюваність і смертність від коронавірусу. Тому ми розробляємо і підтримуємо законопроекти, які прискорюють отримання вакцини Україною.
На систему охорони здоров’я має виділятися не менше 5% ВВП. Ніколи ще медицина не мала таких грошей. Ми тиснемо на владу, щоб вона підвищувала фінансування охорони здоров’я до рівня, зафіксованого у законодавстві.
Система охорони здоров’я має бути орієнтована на пацієнта, а медики при цьому мають бути захищені і отримувати гідну зарплату.
Уряд і МОЗ має відповідально підходити до централізованої закупівлі ліків. «Голос» контролюватиме, щоб фінансування постійно зростало, а виділені кошти ефективно використовувалися.
В період інтернету максимальна кількість адміністративних послуг має бути переведена в цифру.
Солідарна пенсійна система майже вичерпала себе, тому «Голос» відстоює поступовий перехід на накопичувальну пенсійну систему.