Це утворить корупційний схематоз: Тарас Козак про тисячу для вакцинованих

Це утворить корупційний схематоз: Тарас Козак про тисячу для вакцинованих

Депутат фракції «Голос» у Київській міській раді Тарас Козак прокоментував рішення влади роздати всім вакцинованим по 1 000 грн. На його думку, така ініціатива популяризує не щеплення, а корупційні схеми. Влада від початку не продумала якісний механізм стимуляції вакцинації, а просто вийшла з черговим популістичним випадом, тому очікувати якісних результатів такої ідеї точно не варто.

«Це може породити гігантські схеми зловживань. І це навряд чи вплине на рівень вакцинації чи довіри до державних інститутів в Україні. Бо це виллється в чергову пусту обіцянку і розчарування. Немає в країні стільки грошей, щоб виплатити кожному вакцинованому по тисячі гривень. Просто не існує в бюджеті таких фінансів.

Щоб навіть наявні нині 9 млн вакцинованих 2-ма дозами отримали по 1 000 грн, треба 9 млрд грн. Максимум, який є від перевиконання бюджету — шість мільярдів. А ще ж будуть інші люди вакцинуватися», — наголосив Тарас Козак.

До того ж, ті гроші можна було би направити на реальну підтримку людей: підприємцям, які понесли збитки через пандемію. Тоді б вони не були змушені підвищувати ціни, а українці — платити більше.

Дуже дивно, що Кабмін не забирає гроші з фонду «боротьби з олігархами», але суне руку у фонд підтримки підприємництва. Виходить, що тепер тисячі представників малого та середнього бізнесу, які постраждали від ковідних обмежень, не отримають напряму передбачені в бюджеті кошти.

«Ми переконані, що стимулювати вакцинацію можна не за рахунок підприємців, а за рахунок економії на великому будівництві чи, наприклад, позбавивши олігархів податкових пільг. Бо влада декларує боротьбу з олігархами, а гроші на виправлення власних помилок забирає чомусь у дрібного бізнесу», — підкреслив Тарас Козак.

Підписуйся на нашi

ще новини