Час визначити пріоритети: Кіра Рудик про державний розвиток

Час визначити пріоритети: Кіра Рудик про державний розвиток

За 30 років незалежності Україна все ще не може відповісти на виклики, що загрожують перспективам її успішного існування у 21 столітті — трудову міграцію та економічну стагнацію. А війна і пандемія виявили фундаментальні хвороби багатьох систем нашого державного механізму — національної оборони, енергетичної та інформаційної безпеки, системи суспільного здоров'я, кризу освіти та науки. У кожної нової влади відсутня стратегія подолання цих кризових явищ. І саме зараз час визначитися з пріоритетами й діяти послідовно. Таку думку висловила голова партії «Голос» Кіра Рудик.

«Базова проблема держави — економічна слабкість. При тому, що за природними і людськими ресурсами Україна цілком може розраховувати на лідерство Центральної Європи, ми маємо одну з найслабших економік. Більшість державних інституцій залишаються радянськими, а економіка під контролем низки олігархів. Саме тому десятки тисяч людей щороку просто залишають країну. Держстат оцінює кількість трудових мігрантів в 1,3 млн людей, а експерти — від 2 до 4 млн. Лише за останні 10 років в країні стало на 70% менше молодих науковців — а це вже катастрофа», — пояснила депутатка.

З 2009 року економіка фактично стояла на місці, зазначила Кіра Рудик. Катастрофічні 2014-2015 рр. були сильним ударом, але й держава для забезпечення економічного прориву нічого не зробила. Економічні успіхи за останні 20 років є лише у трьох секторах: аграрному, ІТ і сфері послуг. Технологічна промисловість фактично мертва, нові інноваційні виробництва — скоріше виключення, іноземні інвестиції залишаються мрією.

Відсутністю прозорої судової системи, захмарним рівнем корупції та низьким рівнем захисту приватної власності через надзвичайний вплив олігархічного бізнесу, інвесторів не зацікавиш. Єдина можлива відповідь на все це — будівництво вільної економіки та вільного суспільства, що орієнтовано на людину справи, певна лідерка «Голосу».

«Держава має зосередитися на створенні умов для того, щоб кожен міг заробити гроші, міг реалізувати себе, міг планувати майбутнє своїх дітей в Україні без страху за їх життя та можливості. Нам не потрібні реформи заради реформ, нам не потрібні реформи заради МВФ чи Сполучених Штатів, Реформи потрібні заради українців — щоб кожен міг більше заробляти, почувати себе в безпеці та мати всі можливості для самореалізації. Так, з багатьма кроками ми запізнилися на 20-30 років. Але, як кажуть англійці, кращий час посадити дерево був 20 років тому. А другий кращий час — зараз. Головне, що маємо зробити — визначити пріоритети», — наголосила Кіра Рудик.

Вона переконана, що фундамент розвитку держави — це три системні кроки:

1. нівелювання олігархічного впливу на економіку;

2. зниження податкового та бюрократичного тиску на тих, хто заробляє — найманих працівників та підприємців;

3. пріоритезація бюджету — маємо витрачати гроші на те, що дає довгостроковий результат — освіту, науку та енергозбереження.

Все це неможливо реалізувати одразу. Але якщо діяти послідовно й наполегливо — результат буде.

«Голос» вже подав антиолігархічний пакет, що дійсно здатен викорінити вплив олігархів на економіку. Також командв запропонувала знизити податки на працю з 41,5% до 35%, що дозволить вивести з тіні значну частину зарплат.

Частину грошей, отриманих від МВФ на подолання наслідків пандемії, а також від перевиконання плану по митниці направити на підтримку підприємств та їх працівників, що страждають від наслідків пандемії.

«Ми розуміємо, що успіх держави пролягає через розвиток інноваційної економіки та стимулювання особистої ініціативи громадян, що створюють підприємства, заробляють гроші, будують економіку. Саме тому ми знову говоримо про ліберальний шлях — зробити все, щоб спростити життя людей та бізнесу. У нас, як у суспільства, багато завдань — перемогти Росію та звільнити окуповані території, побудувати динамічну сучасну економіку, зробити країну комфортною для українців, стати частиною євроатлантичної родини. І це потребує від нас дійсно концентрації на головному та важкої праці. І зараз саме час визначитися з пріоритетами», — підкреслила Кіра Рудик.

Підписуйся на нашi

ще новини