Через бездіяльність уряду страждає навчання в університетах — Інна Совсун

Через бездіяльність уряду страждає навчання в університетах — Інна Совсун

Міносвіти вирішило знову повернути університети до дистанційного навчання. Офіційно — лише на місяць, але по факту — точно невідомо. Це — результат бездіяльності уряду, який мав би подбати про безпечну освіту під час пандемії.

Пряма мова Інни Совсун, народної депутатки і заступниці голови партії «Голос»:

— Скільки грошей виділив уряд з ковідного фонду для шкіл? Ніскільки! А скільки грошей для університетів? Стільки ж — тобто нуль! Скільки для садочків? Також нуль. Скільки грошей виділили для дистанційного навчання? Знову ж таки — нуль!

Жодної копійки не виділили на безпечне навчання у школах та університетах. І тепер усі викладачі та студенти мають заплатити важку ціну за таке недолуге управління уряду, ризикуючи своїм здоров’ям та якістю освіти.

Чи допоміг уряд студентам з тестуванням на ковід? Ні, не допоміг. Чи зробив тестування доступним? Відповідь — також ні.

Протягом семи місяців уряд не зміг підготувати українські університети до навчання. Спершу — усіх повністю перевели на дистанційне навчання, потім так само різко — перевели на повноцінне офлайн-навчання. Натомість, у світі зараз практикують змішане навчання з меншими групами та розкладом, який мінімізує контакти студентів та викладачів. Чому так само не зробили в Україні? Тому що немає адекватного управління процесом на національному рівні.

Чи є якісь рекомендації для роботи університету? Є, і ними користується весь світ, крім нас.

Що потрібно було зробити:

  • Створити чіткі рекомендації для університетів та шкіл щодо правил безпеки під час пандемії COVID-19. Зокрема — детальний план дій, якщо ознаки хвороби з’являться у студентів чи викладачів.

  • Виділити гроші для того, щоб створити безпечні умови для навчання та роботи, зокрема — облаштувати пункти тестування на коронавірус в університетах. Вони є у більшості університетів у розвинених країнах.

  • Постійно стежити за ситуацією в кожному закладі. Тоді можна було не закривати всі університети одразу, а лише ті, де є спалах коронавірусу.

  • Виділити гроші на дистанційне або змішане навчання — на онлайн-платформи, віртуальні лабораторії, технічне забезпечення для викладачів та на доступ до онлайн-навчання для малозабезпечених студентів (гранти на комп’ютери для тих, у кого немає змоги купити їх самостійно).

  • Запустити інформаційну кампанію — з чітким поясненням правил поведінки, телефоном для консультацій та адресою медичного центру.

Ми вкотре вимагаємо, щоб уряд почув «Голос». Потрібно зробити все, щоб навчання під час пандемії стало безпечним.

Підписуйся на нашi

ще новини

Приєднатися до партії

Ви можете нам допомогти фінансово

Призначення платежу (ОБОВ’ЯЗКОВО ЗГІДНО ЗРАЗКУ НИЖЧЕ)
Одержувач: Політична партія Голос
МФО банку: 380805
Код ЄДРПОУ партії: 39651598
Рахунок отримувача: U A 3 2 3 8 0 8 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0 0 5 6 4 3 6 9 7
АТ «Раффайзен Банк Аваль»

Для фінансової підтримки від фізичних осіб
+; 4; ПІБ; дата народження (у форматі ДД.ММ.РРРР); адреса проживання; ідентифікаційний податковий номер; внесок на підтримку політичної партії Голос

Для фінансової підтримки від юридичних осіб
+; 3; найменування юридичної особи; юридична адреса ; Код ЄДРПОУ; внесок на підтримку політичної партії Голос

Щиро дякуємо за Ваше бажання фінансово підтримати партію Голос!