Черговий локдаун цілком реальний вже цієї осені. Українські лікарні потрібно терміново забезпечити киснем, — Олександр Лінчевський

Черговий локдаун цілком реальний вже цієї осені. Українські лікарні потрібно терміново забезпечити киснем, — Олександр Лінчевський

Рівень вакцинації в Україні все ще критично низький. Вірогідність потужного сплеску COVID вже цієї осені не можна відкидати. Медичну систему потрібно терміново забезпечити всім необхідним для порятунку важкохворих, заявив депутат «Голосу» в Київраді Олександр Лінчевський.

«Боротьба з епідемією складається з трьох складових. Це своєчасне виявлення і запобігання — тестування, відстеження контактів, дистанціювання. Це лікування хвороби — забезпечення медикаментами, апаратурою і підготовка лікарень. І вакцинація — викорінення хвороби, створення так званого колективного імунітету. Отже, поки пандемію ковіду не подолано, вся робота МОЗ має бути направлена забезпечення цих трьох факторів», — зазначив Олександр Лінчевський.

Вже другий рік вирує пандемія в Україні, проте влада так досі й не забезпечила лікарні необхідним для порятунку людських життів, додає депутат. Попри наявність ліжок в лікарнях, вони ще не здатні забезпечити киснем всіх, хто цього потребуватиме при черговій хвилі захворюваності.

«Пацієнти з COVID-19 потребують значної кількості кисню. Якщо кількість пацієнтів знову буде значною, більшість українських лікарень не зможе забезпечити киснем усіх. Вихід — обладнання кожної лікарні кисневою станцією, яка рятуватиме пацієнтів зараз і працюватиме для забезпечення реанімаційних відділень киснем і після подолання епідемії», — підкреслив депутат.

Як відомо, парламент ухвалив у першому читанні законопроект «Голосу» про кисневі станції у лікарнях. Цей документ надзвичайно важливий, а надто перед третьою хвилею Covid-19, початок якої ВООЗ вже оголосила. Для України дуже важливо було підготуватись до нового спалаху завчасно, щоб не опинитись знову в ситуації попередніх COVID-хвиль.

Підписуйся на нашi

ще новини