Держава має допомагати бізнесу вийти з карантину, а не тиснути на  нього перевірками, — Ярослав Железняк

Держава має допомагати бізнесу вийти з карантину, а не тиснути на нього перевірками, — Ярослав Железняк

Попри локдаун, контролюючі органи продовжують проводити перевірки підприємств, які зачинилися через карантинні обмеження. Це одна з найбільш частих скарг бізнесу, яку озвучують представники бізнес-асоціацій та підприємці з регіональних команд «Голосу».

Тому антикризовий законопроєкт «Голосу» №5346 пропонує мораторій на податкові і планові неподаткові перевірки. Це дозволить зменшити тиск держави на підприємців, які постраждали від карантину.

Пряма мова

Ярослав Железняк, голова фракції «Голосу» у Верховній Раді:

— З березня в Україні триває третя хвиля локдаунів. За цей час контролюючі органи провели більше 9000 планових неподаткових перевірок. Серед них — і перевірки зачинених через жорсткі карантинні обмеження підприємств. Наприклад, у Чернівцях Держекоінспекція перевіряла зачинений ринок, а у Києві та Сумах ДСНС приходила до закритих торговельних центрів.

Лише січневий «локдаун вихідного дня» коштував українській економіці близько 8 мільярдів гривень. Перевірки зачинених підприємств виглядають більше як додатковий фінансовий тиск на бізнес, а не піклування про безпеку відвідувачів.

Щоб полегшити і так складне життя бізнесу під час обмежень, у своєму законопроєкті «Голос» передбачив мораторій на податкові та планові неподаткові перевірки під час карантину. Цю норму разом з іншими запропонованими кроками підтримали більше 25 бізнес-асоціацій. Ми сподіваємося, що парламент не буде затягувати з допомогою бізнесу, і ми зможемо винести його в зал найближчим часом.

Підписуйся на нашi

ще новини