Дива не сталося: медицина та освіта не стануть пріоритетами держбюджету-2022, — Ярослав Железняк

Дива не сталося: медицина та освіта не стануть пріоритетами держбюджету-2022, — Ярослав Железняк

Бюджет-2022 ще в роботі, але вже можна говорити про його основні положення. Уряд планує збільшити доходи за рахунок підвищення податків для фізосіб, а не олігархів. До того ж, чомусь не збирається суттєво збільшити видатки для медицини й освіти. Дива не сталося – реальні зміни в країні так і не стали пріоритетом влади. Про це заявив голова фракції «Голос» у Верховній Раді Ярослав Железняк.

«Цікавий момент із доходами: за рахунок податків фізосіб у 2022-му році хочуть зібрати +23 млрд грн. А ось з податку на підприємства всього +18 млрд грн, з ренти — +3,4 млрд. Складається враження, ніби щось пішло не так з деолігархізацією, або кожен з нас тепер не тільки президент, а й олігарх. Детальних цифр витрат поки немає, вони ще на етапі узгодження. Поки відомо, що підростуть витрати на Кабмін і СБУ, але подивимось незабаром, як сильно», — зазначив Ярослав Железняк.

При цьому на медицину витрати збільшаться лише на +34 млрд грн, додав нардеп. Це ще дуже далеко від необхідних за законом 5% від ВВП. Так само значних змін не зазнають й видатки на освіту, зазначив нардеп.

Основні показники, відомі на сьогодні:

- ВВП — 5 368 млрд грн;

- дефіцит — 188 млрд грн;

- доходи — 1 219 млрд грн;

- витрати — 1 407 млрд грн;

- кредити — 529 млрд грн;

- погашення та обслуговування державного боргу — 560 млрд грн.

Головне, що на проект бюджету буде уважно дивитися МВФ та інші міжнародні партнери. Тому всі бюджетні зашквари поки заховали, а з'являться вони тільки на етапі депутатських правок і першого голосування в парламенті, наголосив Ярослав Железняк.

«Наприклад, знаменитий соц-економ або нову фішку для підкупу депутатів «інфраструктурної субвенції» зараз в проекті бюджету-2022 не знайти. Те ж саме з «президентськими проектами», вони всі з'являться у вигляді правок від депутатів, за які відбудеться перше голосування. Вже завтра Кабмін розгляне проект і передасть в Раду. Слідкуємо за ситуацією», — підкреслив депутат.

Підписуйся на нашi

ще новини