Доступна іпотека не повинна фінансуватися за рахунок медицини, — Ярослав Железняк

Доступна іпотека не повинна фінансуватися за рахунок медицини, — Ярослав Железняк

«Голос» підтримує наближення іпотечного ринку до європейського рівня та встановлення справедливих іпотечних ставок, але держава повинна чітко визначити джерела фінансування.

Фінансування доступних житлових кредитів не повинно відбуватися за рахунок скорочення фінансування на інші ключові сфери як-то медицина чи освіта. «Голос» буде стежити за тим, аби прийняті у законопроєкті №5308 зміни не призвели до секвестру бюджету та недофінансуванню соціально важливих сфер і програм.

Пряма мова

Ярослав Железняк, голова фракції «Голосу» у Верховній Раді:

— Фракція «Голос» послідовно виступає за фінансову стабільність і за справедливі іпотечні відсоткові ставки для громадян, тому ми підтримали законопроект №5308. Ці зміни, звичайно, більш технічні, але ми повинні поступово рухатися до більш дешевої іпотеки. Наприклад, іпотека в Чехії складає 25% ВВП, в Польщі — 20% ВВП, а в Україні — 0,7% ВВП. Така різниця обумовлена як раз тим, що, на відміну від країн Європи, середня ставка за іпотечними кредитами в Україні складає 17% — це дуже дорого.

Разом з тим, здешевлення іпотеки не повинно призводити до секвестру бюджету чи зменшення фінансування ключових статей державних видатків. Тому ми будемо стежити, щоб на реалізацію положень цього закону не витрачали гроші, передбачені на соціально важливі сфери і програми, в першу чергу — на медицину.

Як зауважив Ярослав Железняк, наразі серед джерел фінансування програми доступних іпотечних кредитів, законопроєкт, зокрема, передбачає перерозподіл частини видатків на спорт, частини видатків, невикористаних через карантинні обмеження, видатків деяких міністерств, а також надлишкові надходження до бюджету.

Підписуйся на нашi

ще новини