«Голос» Києва запропонував, як врятувати сквер на Сирці

«Голос» Києва запропонував, як врятувати сквер на Сирці

Депутат фракції «Голос» у Київській міській раді Василь Попатенко зареєстрував проект рішення щодо викупу ділянок Каштанового гаю на Сирці задля суспільних потреб. Саме це врятує зелену зону зі сторічними каштанами від забудови.

«Сирецький Каштановий гай — це затишний сквер з багаторічними деревами на вулиці Ризькій. Його дуже полюбляють місцеві мешканці, це одна з наймальовничіших місцин району. Понад десять років тому міська влада змінила цільове призначення землі, на якій знаходиться Каштановий гай і по частинах роздала їх приватним особам», — пояснює Василь Попатенко.

За його словами, громада неодноразово виступала проти знищення давніх каштанів і забудови зеленої зони.

«Мною зареєстровано проект рішення про викуп 6 земельних ділянок під гаєм для суспільних потреб. Цим проектом рішення ми ініціюємо процедуру перемовин між містом та власниками ділянок. Попереду ще ряд умов — одержання згоди власників на продаж, підтримка його Київрадою. Однак наша мета — це створення повноцінного чудового каштанового парку для місцевої громади і всіх киян», — каже Попатенко.

Як відомо, за діючим Генеральним планом — проблемна ділянка на Ризькій — це зелена паркова зона. А відтак будівництво тут заборонене. Ще за часів мера Омельченка його розділили на кілька ділянок і передали у приватну власність під виглядом звалища. Одну з ділянок Верховний суд згодом повернув у власність міста.

Підписуйся на нашi

ще новини