«Голос» розробляє законопроекти для реальної боротьби з олігархами, — Ярослав Железняк

«Голос» розробляє законопроекти для реальної боротьби з олігархами, — Ярослав Железняк

Запропонований президентом законопроект про олігархів — це популізм і профанація. Голова фракції «Голос» Ярослав Железняк переконаний, що для реальної боротьби з олігархами необхідні зміни до антимонопольного законодавства, реформа корпоративного управління держпідприємств, а також рівні податкові правила для всіх. «Голос» вже працює над розробкою відповідних законопроектів.

«Перш за все, «Голос» розробляє зміни до закону про Антимонопольний комітет, які допоможуть йому визначити зловживання на ринку, визнавати монополії та, найголовніше — проводити їх примусове розділення. Саме такими методам ведуть боротьбу з олігархами у всьому світі», — наголосив депутат.

Ще одним кроком для реальної боротьби з олігархами має стати завершення реформи корпоративного управління держпідприємств. Тому «Голос» працює над тим, аби українське законодавство відповідало кращим європейським практикам.

«Збитки державних підприємств тільки за 2020-й рік — 73 млрд грн. Чому так відбувається? Причина перша – олігархи управляють цими підприємствами. Збитки «Центренерго» у 2 млрд грн у 2019 році — яскравий приклад. Причина друга – компанії олігархів не розраховуються з держпідприємствами, як, наприклад, відбувається на ринку газу», — пояснює проблему голова фракції «Голос».

Третім кроком для подолання впливу олігархів, за словами нардепа, мають стати однакові правила гри для всіх, зокрема в податковій політиці:

«Зараз працівники навіть з дуже маленькою зарплатою по факту платять близько 40% податків. В той же час деякі олігархи з надприбутку платять менше 5%. Тому задача «Голосу» запропонувати податкові зміни, які допоможуть вирівняти правила гри та зробити так, щоб люди платили менше, а олігархи більше».

Ярослав Железняк також додав, що будь-які методи боротьби з олігархами будуть неповними без проведення судової реформи, на якій наполягає «Голос».

Підписуйся на нашi

ще новини