«Голос» вимагає зупинити фейковий конкурс на посади в керівництві ДБР

«Голос» вимагає зупинити фейковий конкурс на посади в керівництві ДБР

Незаконно оголошений конкурс на посади заступників директора Державного бюро розслідувань необхідно зупинити. Керувати розслідуваннями українських топ-чиновників мають незалежні професіонали, а не «100-відсотково свої» люди.

Від заступників керівника ДБР залежить якість ведення справ проти ключових посадовців країни. Результатів їх роботи чекають всі ті, хто сподівається на правосуддя в державі. Але новопризначена в.о. директора ДБР Ірина Венедиктова почала пошук таких людей з порушення закону.

Оголошений напередодні свят, 30 грудня, конкурс дає лише два робочих дні на подання документів. Термін подачі закінчується 3 січня. Є очевидним, що тільки люди, які підготували відповідний пакет документів заздалегідь, зможуть податися на цей «конкурс».

Це означає, що чесного конкурсу не відбудеться. Це означає, що в ідеальних умовах будуть ті, хто знав про конкурс наперед. Це також означає, що такий конкурс є порушенням закону.

Керівництво ДБР не могло не знати, що ухвалений закон про Державне бюро розслідувань чітко регламентує проведення відбору кандидатур на такі посади.

Конкурс повинен знайти найкращих фахівців з відповідною освітою, діловими професійними та моральними якостями. Для цього збір документів має проводитися не менше 15-ти робочих днів – в пункті 3 статті 14 закону про це чітко сказано.

В керівництва ДБР є ще можливість вийти з ситуації гідно. Для цього необхідно:

1) Скасувати рішення про оголошення конкурсу, яке прийняте 29.12.2019 т.в.о. Директора Державного бюро розслідувань, оскільки порушення строків оприлюднення призвело до порушення прав громадян України на участь у проведенні відкритого конкурсу.

2) Ухвалити рішення про оголошення нового конкурсу для призначення на посади в Державному бюро розслідувань, інформацію про проведення якого оприлюднити шляхом розміщення оголошення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Бюро не пізніш як за 15 робочих днів до дня завершення прийому документів для участі в конкурсі. Якщо виконувачка обов'язків Державного бюро розслідувань проігнорує цю вимогу, «Голос» оскаржуватиме рішення конкурсної комісії в судовому порядку.

Ми наголошуємо: перезавантаження ДБР повинно дати країні професійне та незалежне керівництво ДБР, обране на відкритих конкурсах. В новій структурі мають працювати люди, які не прийматимуть телефонних дзвінків та команд від влади чи друзів чиновників.

Підписуйся на нашi

ще новини

Приєднатися до партії

Ви можете нам допомогти фінансово

Призначення платежу (ОБОВ’ЯЗКОВО ЗГІДНО ЗРАЗКУ НИЖЧЕ)
Одержувач: Політична партія Голос
МФО банку: 380805
Код ЄДРПОУ партії: 39651598
Рахунок отримувача: U A 3 2 3 8 0 8 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0 0 5 6 4 3 6 9 7
АТ «Раффайзен Банк Аваль»

Для фінансової підтримки від фізичних осіб
+; 4; ПІБ; дата народження (у форматі ДД.ММ.РРРР); адреса проживання; ідентифікаційний податковий номер; внесок на підтримку політичної партії Голос

Для фінансової підтримки від юридичних осіб
+; 3; найменування юридичної особи; юридична адреса ; Код ЄДРПОУ; внесок на підтримку політичної партії Голос

Щиро дякуємо за Ваше бажання фінансово підтримати партію Голос!