Григорій Маленко: Костел Святого Миколая треба передати громаді римо-католицької церкви

Григорій Маленко: Костел Святого Миколая треба передати громаді римо-католицької церкви

Голова фракції «Голос» у Київраді Григорій Маленко пропонує передати громаді римо-католицької церкви Костел Святого Миколая. Відповідний проект рішення уже зареєстрований на сайті Київміськради.

«Підписав та віддав на реєстрацію проект рішення щодо звернення Київської міської ради до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо підтримки вимоги представників римо-католицької громади у передачі їй Костелу Святого Миколая у Києві в постійне користування», — повідомив Маленко.

Майже 30 років парафіяни римо-католицької церкви зверталися з численними зверненнями щодо повернення костелу своїй парафії. Наразі, через пошкодження будівлі вогнем, парафіяни, віряни, а також духовенство римо-католицької церкви змушені проводити служби просто неба. Віряни не мають доступу і до підвалів костелу, де раніше проводили недільні школи, зазначив депутат.

«Враховуючи стан будівлі та нагальну необхідність у проведенні відновлювальних робіт представники римо-католицької громади вчергове звертаються з вимогою передати його своїм парафіянам та релігійній громаді в постійне користування. Це дасть змогу зберегти пам’ятку від подальшого руйнування», — йдеться у проекті рішення голови фракції «Голос».

Як відомо, ввечері 3 вересня 2021 року розпочалася пожежа у Костелі Святого Миколая у Києві. Вогонь майже повністю знищив унікальний орган та частково пошкодив внутрішнє оздоблення та вітражі костелу.

Підписуйся на нашi

ще новини