Інвестиції в енергоефективність та адекватний бюджет на субсидії — єдина стратегія зменшення комунальних платіжок, — Інна Совсун

Інвестиції в енергоефективність та адекватний бюджет на субсидії — єдина стратегія зменшення комунальних платіжок, — Інна Совсун

Ціна на газ в Україні формується світовим ринком, тому цього сезону вона точно буде зростати: і якщо уряд може вручну відрегулювати ціну для населення, то для промисловості вона буде зростати у будь-якому випадку. І ми це відчуємо в цінах на товари. Єдиний спосіб справді полегшити сплату тарифів для людей — направити державні гроші на енергоефективність та субсидії. Про це заявила народна депутатка партії «Голос» у Верховній Раді Інна Совсун.

Насправді єдиний спосіб, яким можна знижувати платіжки українських громадян, це інтенсивні інвестиції в енергоефективність та енергозбереження, додала депутатка. Це дозволяє заощадити домогосподарствам до 40-50%. Жодні інші рішення не забезпечать такої економії. Проте, на жаль, уряд не робить цей крок.

«Якщо ми терміново не почнемо інвестувати в енергоефективність, то ми будемо далі жити в борг у наших дітей. Нам потрібні не просто рішення щодо того, як пережити цю зиму. Нам потрібна стратегія, як зробити так, щоб через 5 років ми знову у вересні не мали тих самих проблем. Такою має бути відповідальна політика.

В бюджеті-2021 передбачено менше фінансування субсидій у порівнянні з минулим роком. А в умовах підвищення цін цього не вистачить всім, хто цього потребує. Тим часом, Кабмін замість того, щоб направляти гроші для вирішення нагальних питань, виділяє 70 млн грн на президентський Університет. Ось такі нелогічні пріоритети діючої влади», — наголосила Інна Совсун.

Підписуйся на нашi

ще новини