Канада демонструє лідерство у рішеннях для відновлення України за гроші агресора, — Кіра Рудик

Канада демонструє лідерство у рішеннях для відновлення України за гроші агресора, — Кіра Рудик

Найближчим часом Канада може ухвалити законопроект, який дозволить використовувати заблоковані російські активи для підтримки та допомоги Україні. Йдеться про $412 млн і Київ сподівається, що інші наші західні партнери візьмуть приклад з Оттави. Про це повідомляє лідерка партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик.

«Враховуючи, що і зараз, і після війни Україна потребуватиме дуже багато коштів, а росію буде вкрай складно примусити швидко сплачувати репарації, українському народу буде дуже потрібна допомога наших міжнародних партнерів. Справедливо, якщо в першу чергу за війну заплатить росія. І конфіскація російських активів стане джерелом цих коштів. За цим рішенням, ми сподіваємось, послідують відповідні аналогічні рішення від Великобританії, США, Австралії, Європейського Союзу», — зазначає народна депутатка.

Мова йде про $412 мільйонів в грошових активах. Крім того, поки не отримали грошової оцінки арештоване рухоме та нерухоме майно.

«$412 мільйонів — приблизно 1,5% від заблокованих в світі активів росії. Здається, що це не дуже багато. Але це — річний бюджет Запоріжжя. 60% річного бюджета Харкова. Це половина грошей, потрібних на відновлення Ірпеню. Але головне — це буде прецедент, що гроші агресивних диктатур можуть бути конфісковані та передані жертвам цих режимів», — коментує лідерка «Голосу».

Щоправда, за словами Кіри Рудик, є дві перепони, які можуть уповільнити надходження цих грошей на українські потреби: темпи продажу негрошових активів та визначення механізму розподілу та отримання коштів. Над їх вирішенням працюють.

«Канада, США, Європа та весь цивілізований світ кожного дня все більше усвідомлюють, що якщо не перемогти путіна зараз, російська військова машина не втримається в межах України та росії. Бомби почнуть падати на Литву, Латвію, Естонію і, можливо, інші країни НАТО. Світ чекатиме продовольча криза та подальший російський енергетичний шантаж. Майже всі провідні політики в країнах-партнерах вже зрозуміли, що з путіним неможливо ні про що домовлятися. І розуміння цього веде до більш оперативного вироблення механізмів надання Україні необхідної допомоги», — підсумовує парламентарка.

Підписуйся на нашi

ще новини