Комітет парламенту підтримав кандидата «Голосу» до комісії з відбору голови ДБР, — Андрій Осадчук

Комітет парламенту підтримав кандидата «Голосу» до комісії з відбору голови ДБР, — Андрій Осадчук

Коротко: Правоохоронний комітет Верховної Ради обрав трьох кандидатів від парламенту до складу конкурсної комісії з відбору керівника Державного бюро розслідувань. Ними стали: кандидат, якого висунув «Голос», — досвідчений та авторитетний юрист Андрій Козлов, науковиця та юристка Лідія Москвич та депутат від владної більшості Владлен Неклюдов.

Детально:

Сьогодні з третьої спроби правоохоронний комітет нарешті ухвалив трьох кандидатів, які війдуть до складу конкурсної комісії, що обиратиме голову Державного бюро розслідувань. Двоє з них — гідні фахівці із хорошою репутацією та великим досвідом. Наприклад, один з кандидатів, ухвалених комітетом, — це юрист Андрій Козлов, якого висунув «Голос». Ми переконані, що він зможе забезпечити проведення чесного та прозорого конкурсу і громадський контроль за процесом відбору нового керівника ДБР.

Але всупереч попереднім домовленостям, третій кандидат, якого підтримали більшість членів комітету — це депутат від фракції «Слуг народу» Владлен Неклюдов.

Пряма мова Андрія Осадчука, народного депутата фракції «Голосу», першого заступника голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності:

— Сьогодні відбувалося продовження саги зі спроби Верховної Ради визначити своїх представників до конкурсної комісії, яка має обирати голову Державного бюро розслідувань. Правда, це мало статися ще до 27 лютого. Але вже червень і парламент досі не міг цього зробити. Сьогодні з третьої спроби він нарешті прийняв рішення. Депутатські фракції та групи надали нових кандидатів і сьогодні правоохоронний комітет нарешті ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді три нові кандидатури. Рішення не ідеальне, але воно значно краще, ніж попередні рази.

Комітет підтримав кандидата, яку висував «Голос» — це дуже відомий юрист Андрій Козлов, який довгий час працював і в приватному секторі, і у Вищій кваліфікаційній комісії суддів. Тобто має величезний досвід та прекрасну репутацію. Також ми з колегами по комітету підтримали науковця з харківського університету ім. Ярослава Мудрого Лідію Москвич, яка також має непогану репутацію. Сподіваюся, вона зможе належним чином виконувати свої обов’язки.

І, на жаль, більшість знову підтримала одного з депутатів «Слуг народу» Владлена Неклюдова. Незважаючи на те, що раніше домовились між собою та нашими західними партнерами про те, що ми не обираємо до складу комісії народних депутатів, оскільки вони можуть мати потенційний конфлікт інтересів. Комітет підтримав це рішення в цілому. Так виглядає, що найближчі два пленарні дні його розгляне Верховна Рада.

Це крок до перезапуску ДБР. Наскільки він вдалий, дізнаємось ближчими днями, коли відбудеться голосування у парламенті.

Довідка:

Андрій Козлов народився 8 червня 1977 року у Києві.

У 1994-1999 рр. навчався в Інституті міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, отримав спеціальність «міжнародне право» (кваліфікація магістра міжнародного права, перекладача з англійської мови).

3 вересня 1997 року до травня 2004 року працював юристом у «Юридична фірма «Василь Kicіль і Партнери».

3 2004 року займався приватною адвокатською діяльністю.

Протягом Революції гідності брав участь у діяльності Громадського сектору Євромайдану. 3 2014 року пан Козлов бере участь у громадському забезпеченні потреб військових частин, залучених до проведення АТО та ООС.

Наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 26 жовтня 2016 року призначений на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, якій перебував до 11 липня 2019 року. У березні-травні 2020 року брав участь у розробці процедур атестації посадових осіб Державної митної служби.

Підписуйся на нашi

ще новини