Кіра Рудик: наша позиція незмінна — санкції будуть максимально дієвими тільки з ембарго на російський газ

Кіра Рудик: наша позиція незмінна — санкції будуть максимально дієвими тільки з ембарго на російський газ

Шостий пакет санкцій буде дуже болісним для росії. Проте цей пакет суттєво вплине на економіку агресора тільки через пів року. Саме тому, для повного успіху всіх цих заходів, світу необхідно рішуче відмовитись від російського газу, який суттєво фінансує війну путіна проти народу України, вважає голова партії «Голос» Кіра Рудик.

«Повна відмова від нафтопродуктів рф запланована на 2023 рік, зупинка імпорту сирої нафти — лише через пів року. Тобто ще шість місяців росія буде отримувати гроші. Очікувані збитки агресора — понад $75 млрд або 15% усієї валютного виторгу за минулий рік від продажу сирої нафти. Це дуже хороший ефект, але загроза полягає у тому, що за півроку можна знайти нові ринки збуту.

На рівні парламентської дипломатії ми постійно контактуємо з колегами з ЄС щодо наступних кроків та санкцій. І це не просто виступи чи заяви. В конкретних зумах та гугл-доках ми разом опрацьовуємо пропозиції, які в результаті стають пакетами санкцій. Наша позиція — незмінна. Всі ці санкції реально запрацюють лише разом із забороною на російський газ», — наголосила Кіра Рудик.

Саме тому ми так чекаємо на сьомий пакет, додала лідерка партії. Бо в умовах, коли однією рукою росії все обрізають, а іншою — платять по $1 млрд в день за енергоносії, це нагадує боротьбу з вітряками. За таких умов росія може дозволити собі розпочати ще кілька війн, бо матиме на це гроші. Очевидно, що санкції не можуть запрацювати одномоментно, але важливо розуміти: кожного дня протягом цих шести місяців, поки вони запрацюють, Україна буде платити життями своїх людей.

Підписуйся на нашi

ще новини