Кіра Рудик: Степанов дезінформує людей, тому довіра до системи охорони здоров’я падає

Кіра Рудик: Степанов дезінформує людей, тому довіра до системи охорони здоров’я падає

У разі невиконання урядом необхідних завдань для країни, в його складі мають відбутися відповідні кадрові зміни. За майже рік боротьби з пандемією, найбільшу непрофесійність показав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Вочевидь, він так і не зміг налагодити систему охорони здоров’я для боротьби країни з коронавірусом. Невирішеними питаннями досі залишаються вакцинація, виплати медикам і забезпечення киснем лікарень.

Партія «Голос» неодноразово пропонувала допомогу у вирішенні цих питань, а також вказувала на недоліки у роботі міністерства. Натомість, Степанов дезінформує людей щодо ситуації, яка склалася. Це вказує на непрофесійність міністра. Дезінформація від МОЗ підриває довіру населення до системи охорони здоров’я. Відповідальність за це несе, як міністр Максим Степанов, так і весь уряд.

Кіра Рудик, лідерка партії «Голос», народна депутатка України:

«У чому є проблема з міністром Степановим? Він постійно дезінформує людей. Він постійно дає обіцянки, яких не може дотриматися. Від цього весь час відбувається зниження довіри і до самої вакцинації, і взагалі до системи охорони здоров’я. Це є найстрашнішим. Коли ми йому кажемо: «давайте допоможемо з перемовинами по вакцинах», він каже: «все нормально, у нас все працює». Коли йому кажуть, що план вакцинації є нереалістичним, він каже: «ні, він реалістичний, ми все зробимо». Коли йому прямим текстом кажуть: «подивіться, є такі, і такі лікарні, де повна заповненість, де не вистачає ліжок з киснем», він відповідає: «ні, це неправда». Це дезінформація і найнижча професійність, яка взагалі може бути», — заявила парламентарка.

Вона наголосила, що партія «Голос» вже майже рік збирає підписи за відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

«В нього як в міністра було три великих завдання. Перше – забезпечення масового тестування. Друге – забезпечення лікарень киснем, а медиків – відповідними виплатами. Ми бачимо, що цього зараз не відбувається: лікарні не забезпечені киснем, а з доплатами медикам весь час існують проблеми. Третє – це масова вакцинація. Це, звичайно, найбільш болюче питання. Я погоджуюся, що проблема є системною. Не тільки міністр Степанов несе відповідальність. Не тільки персональну, а ще й політичну за те, що відбувається. Це також відповідальність і прем’єр-міністра, і президента», — наголосила депутатка.

Підписуйся на нашi

ще новини