Кисневі станції замість концентраторів рятують життя: законопроєкт «Голосу» забезпечить ними лікарні

Кисневі станції замість концентраторів рятують життя: законопроєкт «Голосу» забезпечить ними лікарні

Кисневі концентратори, на які МОЗ виділив гроші, не здатні забезпечити киснем тяжких пацієнтів. Для цього потрібні кисневі станції, яких катастрофічно не вистачає в українських лікарнях.

«Голос» подав на реєстрацію законопроєкт, який виділяє 800 мільйонів гривень на кисневі станції, які справді допомагають важкохворим на ковід, забезпечуючи відділення достатнім потоком кисню.

Обладнання лікарень кисневими станціями дозволить підготуватися до наступних хвиль коронавірусу та забезпечить киснем реанімаційних пацієнтів і після епідемії.

Інна Совсун, заступниця голови партії «Голос», народна депутатка України:

«Уряд наводить багато цифр про те, скільки в лікарнях місць з підведеним киснем. Що не так з цими даними? Найчастіше під’єднані до кисню місця — це концентратори, які подають низькопотоковий кисень. Проте для важкохворих потрібен високий потік кисню. Судіть самі: потужність концентратора — 10 літрів кисню на хвилину, тоді як потреба тяжкого пацієнта з ковід може сягати 30 літрів на хвилину і більше.

Високопотоковий кисень лікарні можуть отримувати з рідкого кисню чи від кисневих станцій, яких майже немає в лікарнях. Перевага кисневої станції у тому, що така станція повністю незалежна, адже виробляє кисень з навколишнього повітря.

Наразі кисень часто доставляють у балонах, але це робить лікарню залежною від поставок. До того ж, використання балонів пов’язане з ризиком вибухів і пожеж. Крім того, у нас обмежені потужності для виробництва кисню на підприємствах для дозаправки балонів — щоразу під час чергового загострення коронавірусу затримуються поставки кисню.

На жаль, за рік влада не зробила системних кроків, щоб вирішити цю проблему, і в більшості лікарень через рік після початку пандемії кисневих станцій досі немає.

Чи буде встановлення кисневих станцій надмірною витратою коштів тільки на час пандемії? Ні. Вони будуть використовуватись у багатопрофільних лікарнях для стаціонарного лікування важкохворих та складних операцій».

Підписуйся на нашi

ще новини