Конфіскація активів рф — це перший крок до репарацій, — Кіра Рудик

Конфіскація активів рф — це перший крок до репарацій, — Кіра Рудик

Процес конфіскації російських активів на користь України — це ще не репарації. Для цих процесів діють різні законодавчі механізми. Арешт російських грошей дасть змогу стягнути їх набагато швидше і ще до завершення війни. Так різницю у механізмах пояснює лідерка партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик.

«Першим кроком до репарацій буде конфіскація російських активів та використання їх ще до того, як закінчиться війна. Це може бути допомога біженцям всередині тих країн, де були конфісковані ці активи, це можуть бути надсилання коштів в Україну, додаткові закупівлі. Головне, щоб за допомогу Україні платили не тільки громадяни, які нас підтримують, а й були використані кошти росіян. Ми змусимо путіна платити за його злочини», — наголошує народна депутатка.

Репарації — це інші виплати, вони можуть розтягтись на роки і це те, що росія погодиться сама виплатити Україні.

«Репарації — це те, що росія погодиться виплатити нам після перемоги в рамках якоїсь мирної угоди. Це буде передбачати виплату збитків на довгі і довгі роки. Зараз ми говоримо, що країна, яка порушила всі можливі міжнародні норми і законодавство, повинна вже платити вже за свої злочини. Ми конфісковуємо кошти російських олігархів і російського центробанку і використовуємо для допомоги Україні. Це різні речі і різні законодавчі механізми. Росія ніколи не погодиться, щоб зараз їх кошти використовували на допомогу Україні», — констатує лідерка «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини