
Критично, але не катастрофічно, — Сергій Рахманін про наслідки ймовірного припинення допомоги від США
За умови збільшення військової допомоги з боку Європи, належного фінансування українського ОПК і розумного використання усіх наявних ресурсів припинення військової допомоги від США не стане катастрофою для України. Так вважає народний депутат «Голосу», член парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.
«Зупинка військової допомоги з боку США є критичною, але не катастрофічною. Чутливим стане припинення постачання ракет для комплексу Patriot — єдиної системи, здатної більш-менш ефективно працювати по балістичних і аеробалістичних цілях.
Болісними можуть стати ймовірні обмеження в наданні розвідувальних даних. Безумовно, додасть проблем можливе відключення терміналів Starlink.
Також проблеми створить і зупинка постачань реактивних артилерійських систем М142 і М270, а також боєприпасів до них. Проте, їхній вплив на поле бою дещо перебільшений, оскільки надмірної кількості реактивних снарядів GMLRS і, тим більше, ракет ATACMS Сили оборони України ніколи не мали, а ворог навчився достатньо ефективно протидіяти цим системам», — зазначив Сергій Рахманін.
Щодо решти критичної важливих зразків озброєння, техніки і боєприпасів, то компенсувати відсутність американських постачань можливо за рахунок збільшення допомоги з боку інших партнерів і активізації роботи вітчизняного ОПК, який за три роки суттєво розширив номенклатуру й збільшив обсяги виробництва, додав нардеп.
«Завдання забезпечення Сил оборони суттєво ускладниться, якщо США не лише зупинять постачання власної військової продукції, а й накладуть обмеження на передавання Україні європейських зразків озброєння, розроблених/виготовлених спільно з американськими компаніями або з використанням американських технологій. Додаткові складнощі можуть виникнути також, якщо Вашингтон вимагатиме від європейських країн «закривати» для Києва частину розвідувальної інформації.
Проте, якщо європейські держави збільшать обсяги військового виробництва й вкладатимуться в українську оборонку, то катастрофи не має статися. А українському військово-політичному керівництву доведеться привчатися максимально ощадливо і максимально ефективно використовувати наявні ресурси. Хоча це буде складно», — резюмує представник «Голосу».