
Куди йти і які документи мати, — Зоя Ярош детально розповіла, як отримати компенсацію за пошкоджене чи втрачене житло
Існують державні і міські програми підтримки для киян, чиє житло було втрачене чи пошкоджене внаслідок російських ударів. Про те, як отримати компенсацію і які слід мати документи розповіла депутатка Київради від фракції «Голос» Зоя Ярош.
«Обов'язковим в усіх випадках руйнувань є проведення будівельної експертизи, яка вже офіційно надає свої висновки, і тільки після цього можливо проводити якісь роботи і приймати відповідні рішення про виділення коштів на відновлення. Для тимчасово житла кияни можуть звертатись до комунального підприємства «Житло-Інвест» або до районних адміністрацій», — зауважила депутатка міськради.
Загалом алгоритм дій такий: незалежно від того, чи це повністю зруйноване, чи пошкоджене житло, потрібні такі документи:
- Підтвердження права власності (достатньо витягу з реєстру нерухомого майна),
- Довідка з поліції (правоохоронці фіксують злочин, скоєний рф, реєструють відповідні провадження і надають витяги довідки з номером такого кримінального провадження)
- Акт комісії РДА, де зазначено перелік пошкоджень в квартирі.
З цими документами слід звертатися і на отримання тимчасового житла, а також на компенсацію пошкодженого.
«Також люди мають право звернутися за державною програмою «єВідновлення» через додаток «Дія» для отримання компенсації (до 350 тис. грн). Також є програма підтримки у розмірі 10 тис. грн, яка надається управліннями соціального захисту. Дуже часто в нас працівники просто обходять такі квартири. Якщо до вас не приходили, ви можете звернутись в районне управління соціального захисту.
Ще можна отримати відповідні виплати від депутатів міста Києва. Для цього з цим самим переліком документів (там навіть не треба документ про право власності на житло, достатньо документу від поліції) слід звернутись до депутатів міста. Там розмір виплати також 10 тис. грн», — повідомила представниця «Голосу».