Ми маємо бути постійно напоготові: Василь Попатенко про можливу ескалацію зі сторони Росії

Ми маємо бути постійно напоготові: Василь Попатенко про можливу ескалацію зі сторони Росії

Стратегія РФ щодо сусідніх з нею держав останні десятиліття проявляється у одному — постійній ескалації конфліктів. А потім — тиск чи промацування на предмет готовності йти на поступки. Так було в Грузії, так сталося в Україні у 2014 році. Якщо є можливість загарбати, Росія обов’язково скористається нею. Так само, якщо вона побачить, що є передумови для широкомасштабного наступу на Україну — вона це зробить. Тому ми маємо бути постійно напоготові. Про це заявив депутат партії «Голос» у Київміськради Василь Попатенко.

«Перевірка північних кордонів України та кордонів Польщі на міцність — це відпрацьований механізм РФ. Ще 2015 року росіяни умисно завдавали ударів по Сирії, щоб спрямувати мільйонні потоки біженців до Європи, щоб зупинити тодішню санкційну кампанію проти Росії», — зазначив Василь Попатенко.

Якщо є достовірна інформація про динаміку переміщення російських військ на кордонах України, вона має бути надана українському суспільству. В численних інтерв’ю демонструються карти і графіки, але цієї інформації чомусь не оголошують у Верховній Раді. Хоча саме парламент, у разі загострення, буде ухвалювати рішення про надзвичайний стан.

«І які дії нашої влади щодо підготовки до можливого загострення? Це буде спеціальне тематичне засідання РНБО? Де засідання Генерального штабу? Де мобілізаційна підготовка? Де дискусія про те, щоб уже зараз здійснювати оборонні закупівлі, яке минулий міністр оборони постійно зривав? Мені здається, дії розбігаються зі словами. Нам розповідають, що через два місяці почнеться велика війна, але немає інформації про підготовку держави до цієї війни», — наголосив Василь Попатенко.

Підписуйся на нашi

ще новини