Ми очікуємо перший успішний кейс конфіскації російських активів у Канаді, — Кіра Рудик

Ми очікуємо перший успішний кейс конфіскації російських активів у Канаді, — Кіра Рудик

Канада — перша країна, яка ухвалила законодавчо рішення про конфіскацію російських активів на користь України і вже найближчим часом можна чекати на перший транш з цих коштів. Про це повідомила лідерка партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик.

«Процес передачі заарештованих російських активів Україні складається з двох етапів. Спершу парламенти країн повинні ухвалити відповідне законодавство, потім уряд має його виконати. В Канаді це законодавство вже проголосоване і тепер чекаємо на перший транш, тобто перший успішний кейс. Я зустрічатимусь в Канаді з парламентарями, які голосували цей законопроект, щоб зрозуміти, коли ми можемо очікувати цей транш. Він буде не дуже великий, але це буде знаком і сигналом для інших країн, що такий процес можливий», — деталізувала народна депутатка.

За словами Кіри Рудик, наступною державою, яка конфісковуватиме російські активи на користь України, стане Велика Британія.

«Очікуємо, що другою країною, яка ухвалить відповідне рішення, буде Велика Британія. Там парламентарі з усіх політсил напрацьовують механізм відповідно до британського законодавства. Звичайно, ми розуміємо, що ці 300 з гаком млрд збитків, які вже є, нашим партнерам немає звідки брати.

Будьмо відвертими: в них економічна криза, вони дають нам зброю і приймають наших біженців. Тому є вагомий аргумент: конфісковані російські гроші треба використовувати для підтримки України. Це справедливо, зручно і логічно. путін повинен платити за злочини сам, а не платники податків країн-партнерів», — наголосила лідерка «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини