Міністра оборони не змінюють, бо не знаходять достатньо лояльну людину, яка би погодилась туди піти, — Сергій Рахманін

Міністра оборони не змінюють, бо не знаходять достатньо лояльну людину, яка би погодилась туди піти, — Сергій Рахманін

Попри фактичний зрив державного оборонного замовлення і інші провали міністра оборони на посаді, ймовірність його відставки не надто висока. Таку думку висловив народний депутат фракції «Голос» Сергій Рахманін.

«Якщо навіть місяць тому ймовірність того, що Таран піде з посади, бо він провалив усе, що можна було провалити, була достатньо високою, то сьогодні 50 на 50 і цілком можливо, що людина, яка фактично завалила ДОЗ, залишиться на цій посаді на невизначений термін», — наголошує представник «Голосу».

І причина проста — не можуть знайти альтернативу теперішньому очільнику оборонного відомства.

«Його не змінюють з єдиної причини — не можуть знайти людину, яка би погодилася туди піти, — з одного боку. А з іншого — давайте називати речі своїми іменами: людину, яка була би достатньо лояльною. Таку людину поки що не змогли знайти», — пояснює Сергій Рахманін.

Верховна Рада при цьому може лише висловити недовіру міністрові, але процедура ця складна.

«Міністр оборони — це призначенець, подання на звільнення якого або надається президентом, або погоджується з главою держави. Президент є гарантом суверенітету України, відповідає за національну безпеку, він — голова РНБО та верховний головнокомандувач. І якщо президента влаштовує цей міністр, то питання до президента», — підсумовує нардеп.

Підписуйся на нашi

ще новини