МОЗ має ухвалити план вакцинації від COVID-19: постанову «Голосу» підтримав профільний комітет

МОЗ має ухвалити план вакцинації від COVID-19: постанову «Голосу» підтримав профільний комітет

Фракція «Голосу» разом з депутатами інших фракцій зареєструвала постанову «Про Національний план вакцинації населення України проти COVID-19». Вона містить доручення уряду та МОЗ невідкладно ухвалити Національний план вакцинації від COVID-19 в Україні.

Цю постанову вже підтримав Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Зараз критично потрібна координація зусиль парламенту та уряду. Адже за попередніми даними, Україна повинна провакцинувати щонайменше 20 мільйонів людей із пріоритетних груп — медиків, військових та літніх людей. А щоб виробити колективний імунітет, потрібно провакцинувати щонайменше 27 мільйонів українців.

Пряма мова Ольги Стефанишиної, депутатки фракції «Голосу» у Верховній Раді, членкині комітету з питань здоров’я нації:

— Сьогодні вже зрозуміло, що саме вакцина здатна зупинити тяжкі наслідки від COVID-19. Саме тому вже зараз уряд та МОЗ повинні зробити конкретні кроки щодо підготовки до масової вакцинації від COVID-19.

Вакцинація населення від COVID-19 — одна з найважливіших і надскладних задач. Адже втрачений час — це і втрачені людські життя. Ми вже розробили детальні рекомендації, якими мають бути першочергові кроки Кабміну.

Постанова містить доручення, як координувати процес вакцинації, проводити її у регіонах, організувати логістику, фінансування і моніторинг вакцинації.

Раніше парламент уже ухвалив закон «Голосу» про спрощену реєстрацію вакцини від COVID-19. Тепер від дій уряду залежатиме, як виконуватимуть План вакцинації.

Підписуйся на нашi

ще новини