МОЗ незаконно відніс Львівську область до “помаранчевої” карантинної зони, – Ольга Стефанишина

МОЗ незаконно відніс Львівську область до “помаранчевої” карантинної зони, – Ольга Стефанишина

Коротко: МОЗ хоче посадити Львівську область на карантин за допомогою фальсифікованих даних. Причина, через яку область віднесена до “помаранчевої” карантинної зони, озвучена міністром — відверта брехня, і неофіційні дані це підтверджують. “Голос” вимагає покласти край махінаціям в МОЗі, які приводять до дестабілізації в регіонах напередодні місцевих виборів.

Детально: “Помаранчева” карантинна зона для Львівської області — свідома маніпуляція МОЗ, яка паралізує роботу регіону, призводить до дестабілізації нормального життя напередодні місцевих виборів та величезних збитків для громадян.

“Голос” вважає такі дії очільників Міністерства охорони здоров'я неприпустимими, вимагає негайного скасування незаконного рішення про віднесення Львівської області до “помаранчевої” зони і відставки Степанова.

Пряма мова Ольги Стефанишиної, народної депутатки фракції «Голосу», членкині комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування: Влада використовує епідемію COVID-19 для тиску на місцеву владу перед виборами. Віднесення Львівської області до “помаранчевої” зони - це фальсифікація даних. Таким чином, в ручному режимі і всупереч законодавству вирішується робота цілих регіонів. У результаті страждають люди.

За правилами адаптивного карантину, країна зараз розділена на чотири зони: “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” і “червону”. Колір зони означає рівень епідемічної небезпеки. Відповідно до Постанови КМУ № 641 під час розподілу на зони використовують три критерії:

  • середня кількість тестів не менше ніж 24 на 100 тисяч жителів протягом останніх семи днів;
  • показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків протягом п’яти днів підряд;

У Львівській області не було жодного дня протягом останніх п'яти днів, коли б критерій, визначений постановою КМУ, був перевищений.

Жодного дня завантаженість ліжок з підтвердженим випадком COVID-19 не складала більш як 50 відсотків.

Незважаючи на це, під час брифінгу міністр Степанов особисто заявив, що Львівщина потрапила до “помаранчевої” зони з огляду на критерій завантаженості ліжок.

Пряма мова Ярослава Рущишина, народного депутату “Голосу”, секретаря комітету ВРУ з питань економічного розвитку: МОЗівські махінації із цифрами прямо суперечать постанові Кабінету Міністрів, позбавляють нормального життя і заробітку наших громадян і паралізують роботу цілого регіону. В результаті, сотні підприємців втратять прибутки, а люди - робочі місця. Це неприпустимо. Я обов'язково звернусь до уряду з вимогою змінити незаконне рішення про “помаранчеву” карантинну зону для Львівщини.

На Львівщині тепер заборонена: діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; робота спортзалів, фітнес-центрів та закладів культури; прийом нових змін в дитячі табори; обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

“Голос” вкотре переконався у злочинній недбалості і непрофесійності міністра охорони здоров’я України Максима Степанова. А останні заяви головного санітарного лікаря свідчать: влада в ручному режимі збирається регулювати проведення виборів і можливо навіть їх скасувати.

У Парламенті вже зареєстровано проект постанови про звільнення Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я. Цю ініціативу партії «Голос» підтримала майже чверть народних обранців — 96 депутатів Верховної Ради.

Підписуйся на нашi

ще новини