Наше завдання — викинути рф з ООН, — Кіра Рудик про плани на Генасамблеї

Наше завдання — викинути рф з ООН, — Кіра Рудик про плани на Генасамблеї

Програма-мінімум для цьогорічної сесії Генасамблеї ООН — щоб кожен її член прийняв думку, що росії в Організації не місце. На це спрямовані зусилля: є Петиція про виключення рф та відповідна акція протесту прямо під стінами Організації Обʼєднаних Націй. Про це розповіла лідерка партії «Голос» Кіра Рудик, яка нині перебуває у Нью-Йорку.

«Наша задача-мінімум — посіяти в кожного члена ООН думку, що виключення росії є невідворотнім. Всі позитивно налаштовані на те, щоб викинути росію з ООН, але розуміють, що це буде складний процес. Треба бути чесними: ми не перший раз чуємо, що щось неможливо навіть за останні 200 днів великої війни.

Тому ми, країна, яка всіх дивує, говоримо: росія не має бути членом ООН. Завтра під ООН в Нью Йорку ми збираємо великий протест з українською діаспорою, ми покажемо, що світ з Україною, що Україна добʼється свого і росія не буде членом ООН. Державі-терористу ніде немає бути місця», — наголосила лідерка «Голосу».

За словами Кіри Рудик, юридично росія не мала би бути членом ООН. Коли розпався Радянський Союз, не було жодного голосування, щоб визнати росію правонаступником СРСР. Більше того, росія сама ніколи не голосувала за Статут ООН і ніколи його не дотримувалась. Однак, у держав-членів ООН ще є певний острах того, як кремль реагуватиме на таке виключення.

«Європейські країни, цивілізований світ переживають найбільше за ядерну катастрофу. Вони сподіваються, що можуть переконати рф вивести війська і зробити ЗАЕС нейтральною зоною.

Країни умовного Півдня найбільше переживають за зерно: що ми перестанемо його експортувати чи зменшимо обсяги. Якби ми зробили українські порти нейтральною територією, це було більшим внеском в продовольчу безпеку світу, ніж та угода, яка є зараз. Але всі розуміють, що виключення рф треба голосувати, підтримка цієї ініціативи є досить потужною», — підкреслила народна депутатка.

Підписуйся на нашi

ще новини