Настав час розплати Російської Федерації за безкарність, цинізм і зовнішньополітичне нахабство, — Андрій Осадчук

Настав час розплати Російської Федерації за безкарність, цинізм і зовнішньополітичне нахабство, — Андрій Осадчук

Риторика Європейського Союзу стосовно Росії відчутно змінилась – для Кремля настав час розплати за безкарність, цинізм і зовнішньополітичне нахабство. І нова резолюція Європарламенту, де йдеться про енергетичне ембарго та відключення РФ від платіжної системи SWIFT, яскравий цьому доказ.

Андрій Осадчук, заступник голови партії «Голос», перший заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності:

«Це все початок розплати Російської Федерації. На жаль, вони роками втручалися в справи інших країн, вони роками руйнували демократичні інститути в Європі і, як зараз стало відомо, вони роками проводили взагалі терористичні акти на території Європейського Союзу. Їм спочатку це сходило з рук, але зараз таке враження, що Європа таки прозріла, європейські політики таки починають консолідуватися навколо єдності щодо позиції щодо Російської Федерації. Путін воював не тільки з Україною, а тихенько воював ще з усім цивілізованим світом».

Теперішня зміна європейської риторики стосовно Росії здебільшого є наслідком початку роботи адміністрації Джозефа Байдена, яка насправді відкрила очі в значній мірі і європейським політикам на поведінку і на зовнішню політику Російської Федерації. Для Києва це велика користь і певний результат політичної роботи. Як зазначає Осадчук, всі адекватні політичні сили в Україні працювали з Заходом, в тому числі «Голос», тож ці рішення Європарламенту політсила вітає:

«Рішення Європарламенту з закликом про відключення SWIFT особливо – це надзвичайно серйозна загроза для Російської Федерації, бо вони тоді лишаються відрізані від всього світу і там у лісі в себе будуть жити і розраховуватися грошима в мішках. Тобто для них це взагалі буде фінансова катастрофа. Тому цей тиск на Росію, я думаю, для нас є надзвичайно вигідний і, насправді, це в значній мірі також результат наших спільних зусиль. Україна має ефективно використовувати цю сприятливу зовнішньополітичну ситуацію і всіляко розвивати співпрацю із союзниками, дотримуючись своїх обіцянок і правил цивілізованого світу».

Нагадаємо, 29 квітня Європарламент ухвалив нову резолюцію. Документ передбачає, що у разі прямого вторгнення РФ в Україну, Російську Федерацію відключать від платіжної системи SWIFT, припинять імпорт російської нафти і газу до Європи та введуть персональні санкції проти наближених до Путіна олігархів і їхніх родичів. Резолюцію підтримали 548 депутатів Європарламенту.

Підписуйся на нашi

ще новини