Нокдаун і нокаут для російської економіки: Ярослав Железняк про відмову від російських нафти та газу 

Нокдаун і нокаут для російської економіки: Ярослав Железняк про відмову від російських нафти та газу 

Шостий пакет санкцій для росії може бути ухвалений вже до 9 травня, хоча вже третій день тривають дискусії між представниками країн-членів ЄС. В новому пакеті є декілька важливих санкцій, на які варто звернути увагу. Перша — це, безумовно, ембарго на російську нафту. кремль повністю залежний від свого експорту, 27% якого — це нафта і 16-17% — нафтопродукти. Тому навіть поступова заборона імпорту російської нафти до кінця року — це потужний нокдаун для російської економіки. Нокаут буде, коли заборона торкнеться й газу. Про це заявив народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк.

«У шостому пакеті санкцій будуть деякі виключення для Словаччини, Угорщини та, судячи з останніх повідомлень у західних ЗМІ, можливо, Чеської Республіки, але вони становлять досить малу суму прибутку рф. Тому це не має нас бентежити. Адже загалом це точно буде дуже-дуже сильно боляче для росії. Надалі ми маємо також добитися ще й заборони на будь-яке транспортування нафтопродуктів рф.

Для того, щоб перевезти нафту з росії до Індії, Китаю або Африки, треба загрузити її на нафтотанкер і відправити через Середземне море. Коли буде впроваджена і ця санкція, не тільки нафтпорти ЄС, а й будь-яка компанія так чи інакше буде відмовлятися возити російську нафту», — пояснив Ярослав Железняк. 

Друга важлива санкція – це, звичайно, відключення від системи SWIFT додаткових ключових банків агресора та, в першу чергу, основного гравця російського фінансового ринку Сбербанку. Заплановані додаткові санкції на кшталт персональних санкцій проти найближчого оточення путіна чи заборони на експорт до росії  бухгалтерських, консалтингових та PR-послуг — це теж непогані цвяхи в труну економіки рф. 

Підписуйся на нашi

ще новини