«Опитування Зеленського» – потенційна загроза національним інтересам України

«Опитування Зеленського» – потенційна загроза національним інтересам України

Партія «Голос» попереджає президента Володимира Зеленського про неприпустимість використання незаконного «опитування» у день місцевих виборів 25 жовтня в російських інтересах. Дотепер спроби ініціювати подібні «опитування» здійснювались у Верховній Раді президентською партією, і були заблоковані через очевидну мету реалізувати кремлівський сценарій щодо Донбасу. Відтак, партія «Голос» розглядає ініціативу президента Володимира Зеленського щодо «псевдореферендуму» як потенційну загрозу національним інтересам України.

У будь-якому разі подібні «опитування» порушують виборче законодавство, а також протирічать міжнародним стандартам демократичних виборів.

Пряма мова Романа Лозинського, народного депутата фракції «Голос»:

— Будь-яке «загальне опитування» людей – це або вибори, або референдум. «Опитування» в день виборів — це величезний ризик і загроза вплинути на думку людей. Це спосіб легітимізувати небезпечні рішення, які має в планах офіс президента. Зокрема, про особливий статус Донбасу, або про «зійтися посередині» з агресором. Важливо не саме опитування, а як буде сформульовано питання.

Вони вже хотіли це зробити без окремого закону про референдум, коли хотіли наділити ЦВК повноваженням проводити опитування. А але ми не дали це зробити у вересні. Тепер вони ламають державу через коліно, оголошуючи референдум взагалі без будь-яких законних підстав.

Це величезна загроза для безпеки України в часі війни.

Підписуйся на нашi

ще новини