20.12.2019

Паперові книги мають залишатися на книжкових полицях, а не в податковому обліку, — Ярослав Железняк

Верховна Рада 299 голосами підтримала за основу у першому читанні законопроект 2524 депутата фракції «Голосу» Ярослава Железняка.

Законопроект пропонує позбавити підприємців зайвої паперової звітності та зробити спілкування з податковою більш зручним та доступним зі смартфону. Співавторами виступили 70 народних депутатів з усіх фракцій та груп.

Зокрема, законопроект дозволяє малим підприємцям відмовитися від паперової книги обліку доходів. Цією опцією зможуть скористатися підприємці на спрощеній системі, які не є платниками ПДВ. Це дозволить власникам кафе, невеличких крамниць, салонів та будь-якого іншого малого бізнесу значно зменшити час на ведення обов’язкової податкової звітності та уникнути формального дублювання даних з податкових декларацій. Для всіх інших ФОПів передбачається скасування обов’язкової реєстрації книги обліку та можливість вести її у будь-якій формі, навіть в звичайному Excel.

Пряма мова народного депутата Ярослава Железняка:

— Нарешті «під ялинку» ми приймаємо позитивні зміни для підприємців. Ми багато спілкувалися з бізнесом. Більше 300 підприємців включилися в дискусію. Одним з найчастіших побажань було скасувати книгу обліку. Після консультацій запропонували для частини підприємців скасувати її взагалі, а для інших – принаймні спростити процес реєстрації та використання.

Законопроект підтримали 70 депутатів з усіх фракцій та груп, ДПС та Мінфін, підприємці та асоціації. Ми переконані, що взаємодію бізнесу та податкової треба максимально переводити в онлайн. Пропонуємо ще низку норм для цього. Це і електронне листування, і автоматична реєстрація скарг, і актуальні повідомлення про наявність податкового боргу. Ми хочемо, щоб підприємці взагалі забули, як виглядає податкова, і могли здійснювати адміністрування віддалено.

Втім, це лише перше читання. У нас вже є бачення, як зробити законопроект кращим. Наприклад, дати можливість через електронний кабінет звертатися за податковими консультаціями і отримувати роз'яснення. Ми також вітаємо всі додаткові конструктивні пропозиції до другого читання, які дозволять нам ще більше спростити роботу малому бізнесу.

Продовжуємо працювати. Підписуйся на наш Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, YouTube та Viber.