Паспортизація на окупованих територіях — триваюча агресія, Київ має зайняти чітку позицію, — Андрій Осадчук

Паспортизація на окупованих територіях — триваюча агресія, Київ має зайняти чітку позицію, — Андрій Осадчук

Паспортизація росіянами окупованого українського населення має дві мети: з одного боку забезпечити вибори в Держдуму, а з іншого — створення собі аргументів у майбутніх можливих позовах у міжнародних судах. Так масову видачу російських паспортів на окупованих територіях коментує народний депутат України від фракції «Голос» Андрій Осадчук.

На його думку, реакція України має бути жорсткішою за наявне звернення Верховної Ради до міжнародного співтовариства стосовно виборів до Держдуми РФ.

«Міжнародне право, можливо, пусте слово для Владимира Путіна, але не для цивілізованого світу. Тому дефектність виборів у Держдуму Україні вигідна. Але глобально, я думаю, що примусова паспортизація на тимчасово окупованих територіях — це гра в дуже довгу. Впевнений, що рано чи пізно ми зустрінемося з московитами в міжнародному суді, де, як мінімум, Київ вимагатиме відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок агресії. От тут росіяни готують собі аргументи, що вони ж «освобождали своих» і будуть показувати свої цифри: десятки чи сотні тисяч паспортів, які вони роздають», — переконаний представник «Голосу».

Україна має жорсткіше реагувати на такі дії агресора. Безумовно, звернення до світового співтовариства — гарний крок, але недостатній:

«Україна відреагувала, ми підтримали звернення Верховної Ради, яке було дуже вчасним. Це той приклад, коли український парламент вчасно відреагував. Але головне — формулювання чіткої позиції держави Україна, як ми будемо ставитися до цих паспортів. Бо ті люди, які зараз беруть їх в руки, мають бачити чітку позицію держави Україна, що буде з ними і цими паспортами після деокупації. Ось це — одне з першочергових завдань для влади зараз».

Підписуйся на нашi

ще новини