Перезапуск судової системи неможливий без оновлення складу Вищої ради правосуддя, — Андрій Осадчук

Перезапуск судової системи неможливий без оновлення складу Вищої ради правосуддя, — Андрій Осадчук

Будь-яка реформа має три основні блоки: правила, ресурси і люди. Коли ми кажемо про перезапуск судової влади, по-перше, маємо на увазі залучення доброчесних професіональних людей. Щоб вони потрапили в перелік вершителів Феміди, логічно, треба замінити й тих, хто буде їх наймати, тобто членів Вищої ради правосуддя. Про це заявив народний депутат від фракції «Голос» Андрій Осадчук.

«Саме тому команда «Голосу» наполягає на оновленні Вищої ради правосуддя, яка в свою чергу сформує склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Відбір має пройти за прозорими конкурсами, із залученням міжнародних експертів. До слова, на цьому акцентував і голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо», — додав Андрій Осадчук.

Наша команда вважає абсолютно неприйнятними норми законопроекту 3711-д, за якими вирішальний вплив на призначення членів ВККС відводиться ще нереформованій ВРП.

Це нівелює всю цінність судової реформи як такої і дає зелене світло перевертням в мантії. Якщо ми як держава визнаємо нинішню судову систему неефективною і негідною, маємо перезапустити її якісно, не допустити «нових старих облич» знову прийти до влади.

Партія «Голос» вимагає оновлення і ВРП, і ВККС для проведення повноцінної судової реформи.

Підписуйся на нашi

ще новини