Попри війну Україна продовжує дивувати світ прогресом цифровізації, — Кіра Рудик

Попри війну Україна продовжує дивувати світ прогресом цифровізації, — Кіра Рудик

Попри надскладний період через повномасштабне російське вторгнення, Україна продовжує цифровізацію різних послуг для громадян. Це не лише про прозорість системи і зниження корупційних чинників, а й про реальну користь, особливо під час війни. На цьому наголошує лідерка «Голосу», народна депутатка Кіра Рудик.

«Ми проголосували декілька законів, які наближують Україну до цифрової держави. Давайте не забувати, що попри те, що у нас йде війна, Україна все ще дивує світ тим, наскільки ми —прогресивна країна. Навіть в таких надскладних умовах у нас продовжується цифровізація різних послуг, які отримують громадяни. А на початку повномасштабного вторгнення ця цифровізація дійсно була рятівним колом для дуже багатьох людей, які втратили всі свої документи», — пояснює лідерка «Голосу».

Тому Верховна Рада продовжує ухвалювати законопроекти, необхідні для цифровізації і прозорого використання криптоактивів.

«Ми прийняли законопроекти щодо цифрового акцизу. Їх ще потрібно доопрацьовувати, але це перший крок до того щоб нарешті позбутись корупції щодо акцизів і здійснювати перевірку через Дію. Ми знаємо, що коли певні послуги цифровізуються то рівень корупції в них меншає, а рівень контролю росте. Крім того проголосували деякі зміни до законів щодо електронних оплат та криптовалют», — повідомила народна депутатка.

Для України важливо утримувати першість у цифрових послугах і прозорого обігу криптовалюти. Це вже дає результати.

«Наші друзі у Фінляндії ще на початку повномасштабного вторгнення конфіскували 300 тисяч євро у криптовалюті від російських хакерів. Але у Фінляндії обіг криптовалют ніяк нерегульований. Тому вони передали ці гроші Україні як гуманітарну допомогу. І це не лише тому, що Фінляндія нас підтримує, а й тому, що ми чітко знали, як будемо оперувати цими грошима і прозоро та офіційно їх використовувати», — розповіла Кіра Рудик.

Підписуйся на нашi

ще новини