​​Потрібен перегляд підходу до навчань мобілізованих бійців, — Вадим Васильчук

​​Потрібен перегляд підходу до навчань мобілізованих бійців, — Вадим Васильчук

Слід змінити підходи до навчальних програм для новомобілізованих бійців. Зараз ці програми настільки насичені, що для опанування базових навичок бракує часу. Так вважає депутат Київради від фракції «Голос», офіцер ЗСУ Вадим Васильчук.

«Загальновійськова підготовка широка, тобто в неї намагаються включити дуже багато нових знань за рахунок короткого періоду. За цей час бійці не встигають отримати це знання як навичку для того, щоб їх можна було залучати до тих чи інших завдань, коли вони прийдуть в підрозділ.

Мова йде про чотири основні навички: володіння зброєю, надання медичної допомоги, тактика і фортифікація (як робити укриття і його облаштувати). І нові знання мають даватись далі на ці базові навички. Потрібна градація: спершу базу, а потім додаткові навички, як то дрони чи робота РЕБ», — пояснює військовослужбовець.

На жаль, командири на місцях не можуть вирішити це питання, потрібен підхід Міністерства оборони.

«В частині навчань мобілізованих військовослужбовців Міністерство оборони має провести певні перевірки, зробити для себе зріз і звернути увагу на якість цієї підготовки. Це буде корисно для МО, щоб зрозуміти, що зараз відбувається в навчальних центрах, а навчальним центрам — дати свої пропозиції, як можна налагодити і покращити ситуацію з навчанням», — підкреслює представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини