Представники фармкомпаній на засіданні комітету погрожували депутаткам від «Голосу»

Представники фармкомпаній на засіданні комітету погрожували депутаткам від «Голосу»

«Я їм зараз бошки отоб’ю», – сказав ексрадник Міністра охорони здоров’я та заступник директора фармкоманії «ІнтерХім» Олександр Чумак на засіданні комітету з питань здоров’я нації під час обговорення законопроекту від народних депутаток «Голосу» Ольги Стефанишиної та Олександри Устінової.

У таких умовах тиску парламентський комітет з питань здоров’я нації не підтримав законопроект 2089, який має знизити ціни на ліки в українських аптеках.

«Сьогодні українці втридорога переплачують за ті самі ліки, які в інших країнах можна купити набагато дешевше. Наприклад, онкохворий пацієнт в Україні платить за упаковку «Кселоди» 6 500 грн, а в Польщі цей препарат коштує 3 600 грн. Українці теж могли б купувати якісні ліки дешевше, якби депутати підтримали наш законопроект. Він дозволяє імпортувати ліки в Україну з тих країн, де вони дешевші», — сказала народна депутатка від «Голосу» Ольга Стефанишина.

Крім того, наш законопроект скасовує так звані «вічнозелені патенти», які сьогодні дозволяють виробникам утримувати монополію на ринку десятки років.

«В цивілізованих країнах патент на винахід лікарського засобу може бути подовжений лише на 5 років. Натомість в Україні фармацевтичні компанії мають можливість подовжити патент на 20 років. Таким чином компанії утримують монополію і не допускають на ринок аналоги, виставляють захмарні ціни на свої препарати», – додала народна депутатка від «Голосу» Олександра Устінова.

Але тим, хто роками отримував надприбутки з такого стану справ, такі пропозиції не сподобалися і вони перейшли до прямих погроз.

Ольга та Олександра зараз звертаються до правоохоронних органів із заявою про злочин.

Підписуйся на нашi

ще новини

Приєднатися до партії

Ви можете нам допомогти фінансово

Призначення платежу (ОБОВ’ЯЗКОВО ЗГІДНО ЗРАЗКУ НИЖЧЕ)
Одержувач: Політична партія Голос
МФО банку: 380805
Код ЄДРПОУ партії: 39651598
Рахунок отримувача: U A 3 2 3 8 0 8 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0 0 5 6 4 3 6 9 7
АТ «Раффайзен Банк Аваль»

Для фінансової підтримки від фізичних осіб
+; 4; ПІБ; дата народження (у форматі ДД.ММ.РРРР); адреса проживання; ідентифікаційний податковий номер; внесок на підтримку політичної партії Голос

Для фінансової підтримки від юридичних осіб
+; 3; найменування юридичної особи; юридична адреса ; Код ЄДРПОУ; внесок на підтримку політичної партії Голос

Щиро дякуємо за Ваше бажання фінансово підтримати партію Голос!