Прогулянки парками та обов’язок тримати дистанцію: депутати «Голосу» вимагають змін до обмежувальних заходів

Прогулянки парками та обов’язок тримати дистанцію: депутати «Голосу» вимагають змін до обмежувальних заходів

Вже перший день жорстких карантинних обмежень показав: сумнозвісна постанова Кабінету міністрів про посилення норм карантину виявилася не просто неефективною. Вона порушує права громадян і в результаті є шкідливою.

Через необґрунтовано жорсткі та погано продумані обмежувальні заходи люди дезорієнтовані, а також обурені деякими недолугими нормами, що суперечать одна одній. Поліція не здатна пояснити свої дії, ми бачимо масові факти вибіркового або недостатньо обґрунтованого притягнення до відповідальності за дрібні порушення.

«Голос» визнає важливість обмежувальних заходів під час світової пандемії та загрози епідемії в Україні. Але їх запровадження і реалізація повинні бути чітко продумані та давати ефект.

Тож, депутати «Голосу» Андрій Осадчук та Ярослав Юрчишин невідкладно розробили зміни до постанови уряду. Ці уточнення допоможуть виправити помилки, яких припустився Кабмін, та зроблять обмежувальні правила більш зрозумілими, ефективними і менш шкідливими.

Серед основних змін, які ми пропонуємо:

→ дозволити прогулянки в парках і скверах групами удвох, якщо ці особи проживають разом, та або супроводження дитини в парках до 14 років;

→ дозволити прогулянки вулицями групам людей, які проживають разом;

→ встановити соціальну дистанцію для людей, що не проживають разом, у 1,5 м в громадських місцях як правило поведінки;

→ дозволити перевезення працівників закладів охорони здоров’я та підприємств ключової інфраструктури без попереднього погодження з Нацполіцією;

→ забезпечити піклування і щотижневу доставку продуктів та речей першої необхідності громадянам, що досягли 60-річного віку, та за якими нема кому доглядати й піклуватися;

→ передбачити, що необхідність самоізоляції через підозру щодо особи на інфікування COVID-19 має встановлювати лише лікар;

→ збільшити вік з 14 до 16 років осіб, переміщення яких до обсервації здійснюється у супроводі когось з дорослих відповідно до закону.

Пряма мова Андрія Осадчука, народного депутата фракції «Голосу», першого заступника голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності:

— Дії влади сьогодні виглядають суперечливими, хаотичними та вкрай неефективними. Черговим свідченням тому стала постанова Кабміну, що запровадила невиправдано суворі обмежувальні заходи, які уряд навіть не намагався обговорити з профільним комітетом Верховної Ради. Ці дії не лише обурили громадськість та обмежили громадян у їхніх законних правах, але й позбавили поліцію можливості їх ефективно контролювати. Чинні правила ведуть до вибіркового правосуддя, зловживань і втрати довіри до інституцій. Їх потрібно негайно вдосконалювати.

Тож, якщо влада нині не здатна визнати помилки і напрацьовувати фахові та вчасні рішення, ми раді допомогти їй. Саме тому ми з колегами й розробили і направили до Кабінету міністрів проект змін до постанови про карантин.

Підписуйся на нашi

ще новини