Рада ухвалила закон про сміття: сортування, переробка, захоронення відходів

Рада ухвалила закон про сміття: сортування, переробка, захоронення відходів

Коротко: Парламент ухвалив законопроект про управління відходами 2207-1-д. Він допоможе зменшити кількість сміття в Україні, підвищити ефективність його переробки та утилізувати наявне.

Детально: Сьогодні депутати Верховної Ради підтримали у першому читанні законопроект про управління відходами 2207-1-д. Він є історичним, оскільки цей законопроект — рамковий. Закон формує ключові принципи і систему поводження зі сміттям.

Забруднювач повинен розуміти три прості принципи:

→ створюй менше сміття через свідоме споживання;

→ якщо вже створив — перероби;

→ якщо не можеш переробити, то захорони так, щоб це було безпечно для здоров’я людей і довкілля.

Пряма мова Лесі Василенко, народної депутатки фракції «Голосу», членкині Комітету з питань екологічної політики та природокористування, співавторки закону про управління відходами:

— Щороку в Україні утворюється близько 400 млн тон відходів. Ми споживаємо все більше і продовжуємо накопичувати це сміття на своїй землі. 94% цього сміття потрапляє на сміттєзвалища. Там воно отруює землю, воду і повітря.

В Україні лише 6 тисяч санкціонованих звалищ — вони займають близько 9 тисяч гектарів. Це приблизно як площа міста Суми. Ще близько 33 тисяч звалищ — нелегальні. Уявіть масштаб катастрофи вже зараз, не через кілька років.

99% діючих сміттєзвалищ в Україні не відповідають європейським стандартам, а це означає, що кожного дня є ризики для здоров’я людей і довкілля. І за це українці щодня платять величезні гроші — бо лікування онкологічних, легеневих захворювань коштує дуже дорого.

Саме тому законопроект про управління відходами 2207-1-д такий важливий. Аби завтра наші діти росли у безпечному світі, пили чисту воду та дихали чистим повітрям, сьогодні ми маємо ухвалити необхідне законодавство.

Підписуйся на нашi

ще новини

Приєднатися до партії

Ви можете нам допомогти фінансово

Призначення платежу (ОБОВ’ЯЗКОВО ЗГІДНО ЗРАЗКУ НИЖЧЕ)
Одержувач: Політична партія Голос
МФО банку: 380805
Код ЄДРПОУ партії: 39651598
Рахунок отримувача: U A 3 2 3 8 0 8 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0 0 5 6 4 3 6 9 7
АТ «Раффайзен Банк Аваль»

Для фінансової підтримки від фізичних осіб
+; 4; ПІБ; дата народження (у форматі ДД.ММ.РРРР); адреса проживання; ідентифікаційний податковий номер; внесок на підтримку політичної партії Голос

Для фінансової підтримки від юридичних осіб
+; 3; найменування юридичної особи; юридична адреса ; Код ЄДРПОУ; внесок на підтримку політичної партії Голос

Щиро дякуємо за Ваше бажання фінансово підтримати партію Голос!