Реформа САП залишається чи не найважливішим завданням українського парламенту цьогоріч, — Андрій Осадчук

Реформа САП залишається чи не найважливішим завданням українського парламенту цьогоріч, — Андрій Осадчук

Ухвалити необхідне законодавство для реформи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Україна має до кінця поточного року. Від цього прямо залежить надання міжнародної фінансової допомоги, і це ті зобовʼязання перед партнерами, які держава на себе взяла. На цьому наголошує народний депутат «Голосу», перший заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук.

«Зобовʼязання забезпечити інституційну незалежність САП через ухвалення відповідного закону прописані в усіх наших документах, погоджені з нашими партнерами і зафіксовані з МВФ як структурний маяк. Це обовʼязково потрібно зробити до кінця року», — акцентує народний депутат.

За словами Андрія Осадчука, часу на голосування не так багато: парламент ще буде збиратись, але і правок до законопроєкту очікується чимало.

«До нього звичайно будуть подавати величезну кількість правок, але ми зобовʼязані будемо в максимально стислі терміни підготувати законопроєкт до другого читання і ухвалити до кінця року. Від цього, в тому числі, буде прямо залежати фінансова допомога Україні, без якої ми просто не виживемо.

Ставки надзвичайно високі. Гроші нададуть тільки тоді, коли ми виконаємо наше «домашнє завдання», яке ми обіцяли зробити партнерам. І в цьому домашньому завданні реформа САП є чи не найважливішим моментом, який залишився для Верховної Ради в цьому році. Тому дуже розраховую, що мої колеги будуть усвідомлювати рівень відповідальності, спокійно проголосують всі запропоновані зміни і ми закінчимо реформу САП в цьому році», — резюмує представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини