Робота уряду під час пандемії — одні помилки, за які тисячі українців заплатили життям, — Інна Совсун

Робота уряду під час пандемії — одні помилки, за які тисячі українців заплатили життям, — Інна Совсун

Від самого початку пандемії ковіду і дотепер усі кроки уряду — суцільні помилки, які коштували тисячі українських життів. Щоб ефективно боротися з ковідом в Україні, влада мала усе: повноваження президента, уряду, абсолютну більшість у парламенті та можливість міняти закони і бюджети. І головне — влада мала рік часу. І цей час могла використати, щоб запровадити систему відстеження і домовитися за вчасне постачання вакцини. Але через некомпетентність — цього не зробила.

Пряма мова

Інна Совсун, народна депутатка України, заступниця голови партії «Голос»:

— Уся діяльність МОЗ під час пандемії — суцільна помилка. Весь світ бореться з коронавірусом, розгортаючи тестування. Міністр Степанов обіцяв 100 тисяч ПЛР-тестів на день в грудні. Але ми робимо менше 30 тисяч тестів, з яких третину закривають приватні лабораторії. А системи відстеження контактних осіб як не було, так і немає.

Вакцинація в Україні мала початися 15 лютого. Це вже дуже пізно. На цей час сусідня Польща вже вакцинувала 2 мільйони людей, а Британія — понад 15 мільйонів. Кожен десь простою — це лише офіційно понад сотню смертей від коронавірусу. Якщо вакцинація почнеться на 2 тижні пізніше — це тисячі інфікованих і сотні померлих.

Чи можна було краще організувати процес? Не платити посередникам майже мільярд гривень за вакцину сумнівної ефективності, яку вони ще й не готові вчасно доставити? Чи почати думати про вакцину не в січні-лютому, а раніше? Можна. ДП «Медичні закупівлі» ще в грудні вело перемовини про закупівлю вакцини Novatex. Але МОЗ не дало зелене світло, бо не знало, скільки хоче купити і чи буде взагалі купувати цю вакцину. Тепер з’ясувалося, що буде. Але півтора місяці безнайдійно втрачені.

Підписуйся на нашi

ще новини