29.11.2019

Росія використовує Інтерпол для переслідування українців, Верховна Рада має відреагувати, — «Голос»

«Голос» ініціював заяву Верховної Ради з приводу використання Росією Інтерполу у власних політичних цілях. Парламент має звернутися до країн-членів Інтерполу щодо застосування Російською Федерацією інструментів міжнародної правоохоронної організації для переслідування українців.

«Нещодавнє затримання у Польщі громадянина України, учасника російсько-української війни Ігоря Мазура, яке відбулося за запитом Росії, є неприйнятним. Зважаючи на те, що цей випадок не є поодиноким, ми маємо убезпечити громадян України від подібних зазіхань з боку держави-агресора»,– сказала ініціаторка звернення народна депутатка України від «Голосу» Соломія Бобровська.

«Голос» вважає, що Росія вдається до використання інституцій Інтерполу для незаконного переслідування наших співвітчизників, щоб політично тиснути на Україну та залякувати наших громадян.

Ми наголошуємо на тому, що Інтерпол має ретельно перевіряти запити Росії з урахуванням фактів збройної агресії проти України та системного і масового порушення нею норм міжнародного права, а також прав людини. Український парламент повинен закликати іноземні держави невідкладно інформувати українську сторону про такі затримання, а також виважено і відповідально ставитись до подібних запитів з боку Росії.

Продовжуємо працювати. Підписуйся на наш Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, YouTube та Viber.